قالیباف اصل در مسقط تشریح کرد

ظرفیت‌های بازار سهام ایران برای سرمایه‌گذار خارجی

ظرفیت‌های بازار سهام ایران برای سرمایه‌گذار خارجی

به گزارش سراج24، حسن قالیباف اصل، مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران در گفت‌وگو با نشریه عربین بیزنس در حاشیه نشست چگونگی سرمایه گذاری در ایران که در شهر مسقط عمان برگزار شد، ضمن معرفی ظرفیت بورس تهران، گفت:  ارزش بازار بورس تهران بیش از صد میلیارد دلار است و با توجه به تنوع اقتصاد ایران، صنایع  مختلفی در بورس پذیرفته شده که بیانگر پتانسیل‌ها و قابلیت‌های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران است.

وی به پتانسیل های رشد بازار سرمایه ایران اشاره کرد و گفت: کشور ما در سال‌های گذشته در تحریم‌های سخت بود، ولی بازار در آن شرایط رشد کمی و کیفی مناسبی داشت و بدون شک در شرایط بدون تحریم نیز پتانسیل های رشد کمی و کیفی بیشتر خواهد بود.

مدیرعامل بورس تهران به عرضه یک شرکت ۸۰۰ میلیون دلاری در چهارشنبه گذشته  اشاره و اعلام کرد: شرکت‌های هلدینگ شفادارو و صنعتی مینو در آخرین جلسه هیات پذیرش طرح و پذیرش شدند.

قالیباف اصل به منافع سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و گفت: تاکنون بازار ما از منافع سرمایه‌گذار خارجی بهره نبرده و افزایش حضور سرمایه گذار خارجی به بازار ما عمق بیشتری می‌دهد. همچنین بررسی فعالیت سرمایه گذاری خارجی در قبل و بعد از برجام نشان می‌دهد نسبت فعالیت در همین مدت کوتاه ده برابر شده است.

به گزارش سراج24،  نشریه عربین بیزنس در کشورهای عربی منطقه به زبان انگلیسی و عربی منتشر می شود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha