معاون لاوروف به ایران سفر می‌کند

 معاون لاوروف به ایران سفر می‌کند

به گزارش سراج24، «گریگوری کاراسین»، معاون وزیر امور خارجه روسیه در راستای رایزنی های تهران و مسکو در باره مسایل منطقه خزر، آسیای مرکزی و قفقاز هفته جاری به تهران سفر می کند.

وزارت امور خارجه روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد: کاراسین دوم ماه مارس (چهارشنبه ) برای انجام دیدار کاری دو روزه به تهران سفر می کند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در تهران با ابراهیم رحیم پور معاون آسیا- اقیانوسیه وزارت خارجه ایران دیدار و در باره مسایل دریای خزر و مناطق آسیای مرکزی و قفقاز رایزنی و گفت وگو خواهد کرد.

در این دیدار همچنین مساله اوکراین و روند اجرای توافقنامه مینسک برای حل و فصل این مساله و نیز برخی موضوعات دوجانبه ایران و روسیه مطرح خواهد شد و دو طرف در باره آنها گفت وگو می کنند.

ایران و روسیه بطور منظم در باره مسایل مناطق حائل از جمله دریای خزر و آسیای مرکزی با یکدیگر رایزنی می کنند که به منظور افزایش همکاری ها و تشریک مساعی در امور منطقه صورت می گیرد.

ابراهیم رحیم پور معاون آسیا- اقیانوسیه وزارت خارجه ایران در راستای این رایزنی ها هفتم بهمن ماه به مسکو سفر و افزئن بر کاراسین با «ایگور مورگولوف» معاون وزیر خارجه روسیه دیدار کرد.

به گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه، در دیدار رحیم پور معاون وزیر امور خارجه با مورگولوف، آخرین وضعیت همکاری های دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تبادل هیات های سیاسی، اقتصادی و نظامی، تقویت همکاری های منطقه ای و بین المللی، اجرای مفاد اسناد امضا شده و پروژه های اقتصادی مهم بین دو کشور از محورهای گفت و گوی معاونین وزیر خارجه دو کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

فرانسه: در برجام می‌مانیم

آمریکا در آرزوی کاپیتولاسیون جدید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha