آیت الله خاتمی در گفتگو با «سراج24»:

ملت ایران با حضور خود رویای استکبار را ناکام گذاشتند/امروز استکبار بار دیگر شکست خورد/پس از انتخابات جامعه باید در مسیر وحدت حرکت کند

ملت ایران با حضور خود رویای استکبار را ناکام گذاشتند/امروز استکبار بار دیگر شکست خورد/پس از انتخابات جامعه باید در مسیر وحدت حرکت کند

 آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در گفتگو با سراج24 با بیان اینکه حضور در اتنخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معنای ویژه ی وفاداری به نظام را با خودش دارد، گفت: این دوره انتخابات، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان از ویژگی های خاصی برخوردار است، از جمله آنکه برخی از منحرفان داخلی و برخی از افرادی که از امام عزیز راحل سیلی خورده اند، اصرار دارند که مردم را به تحریم انتخابات تشویق کنند.


امام جمعه موقت تهران افزود: در دوره های گذشته هم چنین رویکردی بوده، ولی به نظر می رسد که در این دوره شیطنت بیشتری هست. لاکن خوشحالیم که الحمدلله مجموعه نظام در این عرصه هم صدا هستند که انتخابات باشکوهی برگزار کنند. رهنمودهای روشنگرانه مقام معظم رهبری به عنوان بزرگ و رهبر این ملت را هم به گوش جان شنیدیم. مسئولان دیگر هم در مسئله حضور یک صدا هستند.


آیت الله خاتمی در مورد اقدام جدید دشمنان در انتخابات اخیر گفت: نکته ویژه دیگر این دوره فضولی های دولت های مستکبر امریکا و روباه پیر استعمارگر، انگلیس است که توصیه می کنند که به چه لیستی رای داده بشود و به چه لیستی رای داده نشود. این پدیده ای است که در دوره های گذشته نبود. ولی به نظر من بزرگترین حماقتی که دنیای استعمار و به ویژه روباه پیر انجام داد در این عرصه بود.

وی افزود:  در این میان آیات عظام موحدی کرمانی، تسخیری، بطحایی گلپایگانی، اعرافی، دری نجف‌آبادی و حمیدی، از قرار گرفتن نام‌شان در لیست مورد حمایت انگلیس، اعلام برائت کردند، تبری جستند و حتی برعکس آنها تولی خودشان را ابراز کردند و از مردم خواستند که به حضرات آیات جنتی، مصباح و یزدی رای دهند. این شکست بزرگی برای دول استعمارگر بود وشکست اسکتبار در روز انتخابات همین حضور ده ها میلیونی مردم است که رویای استکبار را ناکام گذاشتند.


 آیت الله سید احمد خاتمی در مورد رفتار جامعه پس از برگذاری انتخابات، گفت: در مورد رفتار جامعه پس از پایان پذیرفتن انتخابات، روشن است که با پایان انتخابات روز جمعه مسئله رقابت پایان می پذیرد و باید رفاقت ها آغاز شود و انشاالله مجموعه جامعه به طرف صمیمیت، صفا و وحدت حرکت کند.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha