یادداشت رضا سراج/

غیر از لیستی رأی دادن، راه اطمینان بخش دیگری برای رسیدن به نتیجه وجود ندارد

غیر از لیستی رأی دادن، راه اطمینان بخش دیگری برای رسیدن به نتیجه وجود ندارد

به گزارش سراج24، رضا سراج تحلیل‌گر مسائل سیاسی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود بر لیستی رای دادن تاکید کرد.

وی در این یادداشت خود آورده است:

دیر نشده یک بار دیگر بخوانیم

رهبر معظم انقلاب در 19 دی فرمودند:

"انسان باید به شکل اطمینان بخشی به نتیجه برسد. به نظر بنده این ‌جور می‌رسد که چون یکایک افراد را ممکن است، نشناسیم -خود بنده هم وقتی این فهرست‌ها را می‌آورند که بیایم رأی بدهم، بعضی از آدم‌های این فهرست‌ها را نمی‌شناسم امّا اعتماد می‌کنم به آن کسانی که [اینها را] معرّفی کرده‌اند، و نگاه می‌کنم ببینم آن کسانی که این فهرست را معرّفی کرده‌اند، چه کسانی هستند؛ اگر دیدم اینها آدم‌های متدیّن و مؤمن و انقلابی‌ای هستند، به حرفشان اعتماد می‌کنم و به [فهرست‌] آنها رأی می‌دهم؛ اگر دیدم نه، کسانی که این فهرست را داده‌اند، کسانی هستند که به مسائل انقلاب، به مسائل دین، به مسائل استقلال کشور خیلی اهمّیّتی نمی‌دهند، دلشان دنبال حرف آمریکا و غیر آمریکا است، به حرفشان اعتماد نمی‌کنم؛ به نظر من این راه خوبی است- نگاه کنیم ببینیم این فهرستی که به ما داده می‌شود، برای مجلس شورای اسلامی یا مثلاً برای مجلس خبرگان، این فهرست را چه کسی دارد به ما می دهد. به افرادی اعتماد بکنیم که واقعاً به دین‌داری اینها و به تقیّد اینها اعتقاد داشته باشیم؛ بدانیم اینها متدیّنند، بدانیم انقلابی‌اند، بدانیم در خطّند، در راه امامند، امام را واقعاً قبول دارند؛ راهش این است که اینها را بدانیم. اگرچنانچه کسانی این‌جور عمل بکنند و این تحقیق را بکنند، کار خودشان را انجام داده‌اند؛ خدای متعال ثواب خواهد داد، ولو اینکه در یک مورد، اشتباه هم اتّفاق بیفتد. مثلاً آن کسی که من خیال کردم آدم خوبی است و به او رأی دادم، اتّفاقاً آدم مطلوبی نباشد ولی من تلاش خودم را کرده‌ام و خدای متعال اجر خواهد داد".

نکات مهم در بیانات رهبر معظم انقلاب :

"انسان باید به شکل اطمینان بخشی به نتیجه برسد."
"نگاه می کنم ببینم آن کسانی که این فهرست را معرّفی کرده‌اند چه کسانی هستند "
"اگر دیدم اینها آدمهای متدیّن و مؤمن و انقلابی‌ای هستند، به حرفشان اعتماد می کنم و به [فهرست‌] آنها رأی می دهم؛ "
"به نظر من این راه خوبی است- نگاه کنیم ببینیم این فهرستی که به ما داده می شود برای مجلس شورای اسلامی یا مثلاً برای مجلس خبرگان، این فهرست را چه کسی دارد به ما می دهد."

آیا در بیانات رهبر معظم انقلاب، لیستی رأی دادن در انتخابات خبرگان و مجلس طریقیت ندارد؟ آیا غیر از لیستی رأی دادن، راه اطمینان بخش دیگری برای رسیدن به نتیجه وجود دارد؟ به عبارت دیگر راه و تکلیف مشخص است. باید به لیست ارائه شده از سوی افراد متدین و مؤمن و انقلابی اعتماد کرد.

اخبار مرتبط

کامالا هریس؛ رئیس‌جمهور در سایه آمریکا کیست؟

قمارباز زیر میز بازی می‌زند؟/ آمریکا در آستانه یک بحران بزرگ‌تر است

دیدگاه شهید رجایی درباره انتخابات آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha