شمارش معکوس برای فروپاشی اردوگاه تکفیری‌ها آغاز شد

وحشت داعش از انتفاضه موصل؛ ادامه خیزش اهل سنت علیه حامیان دروغین خود

وحشت داعش از انتفاضه موصل؛ ادامه خیزش اهل سنت علیه حامیان دروغین خود

به گزارش سراج24، رسانه‌های عراق تاکید کردند داعشی‌ها از خیزش و انتفاضه مردمی به شدت ترسیده‌ اند و مرعوب شده‌اند. تروریست‌هایی که به دروغ خود را مدافع اهل سنت معرفی کرده بودند و با تکیه بر همین دروغ و ماشین رسانه‌‌ای حامیان خود به ویژه رژیم آل سعود و خیانت طرف‌های بعثی مسلک توانسته بودند برخی شهرها و مناطق از جمله شهر موصل را به اشغال خود درآورند.

بر اساس این گزارش، ساکنان موصل روز سه شنبه فاش کردند داعش مرعوب شده و از خیزش مردمی که ممکن است به شعله‌ور شدن انتفاضه مردمی علیه این گروه در داخل این شهر منجر شود، وحشت دارد که منجر شده است تمام معاملات در ادارات تحت سیطره‌اش را متوقف کند.

برخی از ساکنان موصل در تماس‌های تلفنی با الصباح گفته‌اند داعشی‌ها در حال حاضر مرعوب شده‌ اند و از انتفاضه مردمی که ممکن است از سوی مردم نینوا در داخل موصل طی روزهای آینده و به ویژه با آغاز عملیات نظامی برای آزادی این شهر شکل گیرد، وحشت زده‌اند.

به گفته شهروندان موصلی، داعش در داخل موصل مضطرب، ناآرام و ضعیف شده است،‌آنها پس از مدتی که بر مردم موصل مسلط شده‌اند،‌اکنون از آنها می‌ترسند.

موصلی‌ها در تماس‌های تلفنی خود با این روزنامه چاپ بغداد چنین گفته‌اند داعش از طریق بلندگوها و مساجد موصل به مردم گفته‌اند عملیات نظامی علیه آنها(عملیات ارتش عراق برای بیرون راندن داعشی‌ها از موصل) نزدیک است و آنها یعنی مردم موصل باید از داعش برای مقابله با نیروهای امنیتی و نظامی حمایت کنند.

داعشی‌ها، مردم موصل را تهدید کرده‌اند در صورتی که موصلی‌ها برای دفاع از داعش اقدام نکنند،‌مجازات سربریدن در انتظار همه آنها خواهد بود.

به گفته شهروندان موصلی، با وجود تهدیدهای آشکار داعش، مردم با بی‌صبری منتظر فرا رسیدن ساعت صفر هستند تا انتفاضه خود را علیه تروریست‌ها برای رهایی از شر سلطه و جنایاتشان آغاز کنند.

ساکنان موصل می‌گویند وحشت داعشی‌ها و مزدورانشان با توجه به آشفتگی و سراسیمگی در رفتارها و فرارشان از خیابان‌ها و مخفی شدن در پی هر حمله هوایی به مقرهایشان واضح و آشکار است که تا کنون شمار زیادی از آنها از جمله سرکردگانشان در این حملات به هلاکت رسیده‌اند.

موصلی‌ها تاکید می‌کنند شرایط و اوضاع موصل بر خیزش مردمی تصریح می‌کند که محرک آن پیروزی‌های نظامی اخیر بر داعشی‌ها در الرمادی و شکست‌های سنگین تکفیری‌ها در برابر نیروهای امنیتی، نظامی و انتفاضه عشایر فلوجه، هیت والرطبه علیه تروریست‌ها بوده که به کشته شدن شمار زیادی از آنها و انهدام جنگ افزارهایشان منجر شده است.

در این زمینه یک منبع امنیتی در پلیس استان نینوا گفت باندهای تروریستی داعش تمام معاملات در ادارات دولتی تحت سیطره خود را متوقف کرده‌اند، داعشی‌ها به مردم موصل گفته‌اند کار در ادارات متوقف کرد و هرگونه معامله تا اطلاع ثانونی متوقف است.

محمد الجبوری از افسران پلیس استان نینوا تصریح کرد داعش تمام ادارات خدماتی تحت سیطره خود و آنچه به ادارات حسبه موسوم است، بسته است، تروریست‌ها همچنین دو دادگاه را تعطیل کرده و تنها یک دادگاه را در مرکز شهر موصل باز گذاشته اند تا احکام ظالمانه خود علیه مردم را اجرا کنند.

الجبوری خاطر نشان کرد ترس و وحشت و نگرانی بر تروریست‌های تکفیری سایه  افکنده است و این ترس پس از استقرار نیروهای نظامی در شهرستان مخمور به اوج رسیده است، داعشی‌ها از عملیات نظامی قریب‌ الوقوع برای آزادی موصل وحشت زده‌اند و صدها نفر از مزدوران خود را به وپژه پس از ورود لشکر 15 ارتش عراق به پایگاه شهرستان مخمور، در کوچه ها و خیابان‌های موصل و خاکریزهایی که اخیرا ایجاد کرده‌اند، مستقر کرده‌اند. داعشی‌ها از هر حمله هوایی می‌گریزند.

اخبار مرتبط

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

عملیات انتحاری داعش در «سامراء»

انتقال حدود ۱۰ هزار تروریست به افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha