میرکاظمی:

مجلس باید خانه ملت باشد نه خانه دولت/لزوم تقویت بُعدنظارت پارلمان

مجلس باید خانه ملت باشد نه خانه دولت/لزوم تقویت بُعدنظارت پارلمان

به گزارش سراج24، مسعود میرکاظمی درخصوص علت عدم توفیق مجلس نهم درخصوص نظارت بر دولت یازدهم گفت: علی رغم اینکه اکثریت مجلس نهم اصولگرایان را تشکیل می دهند از ابتدا اصولگرایان به دو دسته تقسیم شدند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: فراکسیون رهروان و فراکسیون اصولگرایان در مجلس نهم حتی در موقعیت هایی در مقابل هم قرار گرفتند و اصلاح طلبان از این تزلزل نمایندگان اصولگرانما استفاده کردند.

وی گفت: موضع فراکسیون رهروان کاملا مخالف دولت قبل و در حال حاضر نیز کاملا موافق دولت فعلی است که این امر نشان می دهد شاخص و معیاری در این زمینه وجود دارد.

میرکاظمی اظهار داشت: اگر عملکرد برخی افراد را بررسی کنیم می بینیم که این افراد در مجلس ششم به اصلاح طلبان نزدیک بودند و با روی کار آمدن دولت نهم به دولت نزدیک شدند و با بالا گرفتن اختلافات رئیس مجلس و رئیس جمهور سابق در کنار رئیس مجلس نقش اپوزیسیون دولت قبل را بازی کردند.

وی ادامه داد: این افراد هم اکنون در فهرست اصلاح طلبان هستند که از جانب انگلیسی ها حمایت می شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه نمی توان این افراد را معتدل نامید تصریح کرد: این اقدامات نوعی نامتعادل بودن افراد را ثابت می کند که هیچ پایه، اساس و چارچوبی برای حرکت هایشان ندارند و هرجا منفعشتان حکم می کند، حرکت می کنند.

برخی نمایندگان خانه ملت را به خانه دولت تبدیل کردند

میرکاظمی با اشاره به نقش مهم فراکسیون ها در جهت دهی به اقدامات نمایندگان گفت: باید افرادی در راس فراکسیون ها قرار گیرند که معتقد و پایبند باشند تا دچار تزلزل نشوند زیرا وقتی آنها متزلزل می شوند گروهی از نمایندگان نیز از آنها تبعیت می کنند که این امر ممکن است منافع معیارها را از منافع ملی و منفعت مردم به سمت منفعت برخی افراد ببرند.

وی اظهار داشت: برخی با تعامل بیش از حد و شبهه برانگیز با دولت یازدهم و برقراری جلسات خارج از مجلس با وزرای دولت، مجلس را که باید خانه ملت باشد به خانه دولت تبدیل کردند که قطعا این اقدامات بدون هماهنگی با مدیران مجلس انجام نشده است.

میرکاظمی با بیان اینکه این رفتارها ۱۸۰ درجه با نوع رفتارهای مجلس با دولت قبل متفاوت است تصریح کرد: در حال حاضر اگر سوالی از وزرای دولت مطرح شود فراکسیون رهروان سریعا فعال می شود و رای نمایندگان را به سمت دولت تشویق می کنند. علاوه بر این برخی سوالات دو سال است که در نوبت صحن قرار دارند.

عضو کمیسیون انرژی پایین بودن حساسیت ها در برخورد با مشکلات مردم، نداشتن شجاعت در نقد دولت و همراهی بیش از حد با دولت را موجب دیده نشدن مشکلات مردم و عدم نظارت دقیق بر کار دولت خواند.

وی تاکید کرد: برای مجلس دهم باید نمایندگانی را انتخاب کنیم که این رویه را ادامه نداده و نامتعادل و دم دمی مزاج نباشند و به اصول پایبند باشند زیرا علت عملکرد نامناسب در بخش نظارت رفتارهای دم دمی مزاج است.

میر کاظمی درخصوص پیوستن رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان به ائتلاف اصلاح طلبان گفت: به قول معروف کبوتر با کبوتر، باز با باز. هرکسی به اصل خود بر می گردد.

وی با اشاره به مشکلات فعلی کشور و اهتمام آمریکا و غرب برای نفوذ به مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور در پسابرجام گفت: باید مراقب باشیم.

تشکیل فراکسیون وحدت اصولگرایان در مجلس آینده

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: با توجه به ائتلاف اصولگرایان ایجاد فراکسیون قوی وحدت اصولگرایان در مجلس اینده می تواند از دو دستگی اصولگرایان و قرار گرفتن آنها در مقابل هم جلوگیری کرده و قدرت نقد و مقابله با انحرافات را بالا ببرد.

میرکاظمی تصریح کرد: این فراکسیون به دور از حاشیه ها و براساس گفتمان انقلاب، بصیرت و هوشیاری می تواند کمر به حل مشکلات اقتصادی مردم ببندد.

وی خاطرنشان کرد: فراکسیون وحدت اجازه حرکت های زیگزاگی و تکنوکراتی و لیبرالی را تحت لوای اصولگرایان نمی دهد و مجلس قوی با نظارت قوی شکل خواهد گرفت.
 

اخبار مرتبط

کامالا هریس؛ رئیس‌جمهور در سایه آمریکا کیست؟

قمارباز زیر میز بازی می‌زند؟/ آمریکا در آستانه یک بحران بزرگ‌تر است

دیدگاه شهید رجایی درباره انتخابات آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha