هزینه‌درمانی کارگران در سال 95 رایگان می‌شود

هزینه‌درمانی کارگران در سال 95 رایگان می‌شود

هادی ابوی دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با اشاره به اجرائی شدن طرح رایگان شدن هزینه درآمد کارگران در کشور اظهار داشت: کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی در نظر دارد با انعقاد قراردادی با بیمه ، هزینه درمانی کارگران را به حداقل برساند.

وی با اشاره به این‌که بهداشت و درمان خانوارهای کارگری به ویژه دندانپزشکی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند به طور کامل برای کارگران رایگان شود، بیان کرد: در خصوص مشکلات کارگران موضوع دیگر تامین مسکن آن ها است که اگر به عنوان یکی از دغدغه‌های جامعه کارگری به نتیجه برسد بخش بزرگی از هزینه های سبد معیشتی آن‌ها را جبران می کند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور افزود:در طرح رایگان شدن هزینه درمان کارگران تمامی افرادی که عضو انجمن صنوف هستند می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

ابوی با اشاره به اینکه بازنشستگان نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند، تصریح کرد: از ابتدای سال 95 تمامی کارگرانی که عضو انجمن صنوف هستند می توانند از طریق تعاونی مرکز ملی برای بهره مندی از مزایای این طرح ثبت نام کنند.

وی گفت: در شرایط کنونی که امکان بالا بردن حقوق و دستمزد کارگران در حدی نیست که بتواند هزینه‌های آن‌ها را پوشش دهد باید حمایت‌های دولتی برای کارگران همچون این طرح پیش بینی شود.

اخبار مرتبط

چرا دولتی‌ها و کارفرمایان به دنبال «مزد منطقه‌ای» هستند؟ مشکلات پیش روی محاسبه سبد معیشت کارگران!

توزیع 12 هزار سبد معیشتی بین کارگران ساختمانی در ایام کرونا

بازهم شیطنتی دیگر از بی بی سی

0 نظر

ارسال نظر

capcha