روحانی در نشست با علی‌اُف خبر داد:

گفتگوی سازنده ایران و آذربایجان برای بهره‌برداری از انرژی خزر

گفتگوی سازنده ایران و آذربایجان برای بهره‌برداری از انرژی خزر

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در نشست خبری مشترک با الهام‌علی‌اُف رئیس‌جمهوری آذربایجان که به تهران سفر کرده است، با بیان اینکه در ۲.۵ سال گذشته این پنجمین بار است که میان دو رئیس‌جمهور ملاقات صورت می‌گیرد، اظهار داشت: هر بار که گفتگو شده، شاهد پیشرفت در همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور دوست، برادر و همسایه بوده‌ایم.

وی ادامه داد: این سفر را به فال نیک می‌گیریم که در هفته‌ای رخ می‌دهد که در پایان آن، ملت بزرگ ایران در یک رویداد بسیار مهم که مربوط به مردم‌سالاری، استقلال و حاکمیت ملی آنها می‌شود، شرکت می‌کنند.

رئیس‌جمهور کشورمان تصریح کرد: همچنین این سفر در ایامی رخ می‌دهد که به نوروز باستانی نزدیک می‌شویم و این برای هر دو کشور به عنوان یک رویداد تاریخی و فرهنگی پذیرفته می‌شود.

روحانی افزود: خوشحالیم که این سفر در پسابرجام و پساتحریم انجام می‌شود و شرایط به گونه‌ای است که می‌توانیم در همه زمینه‌ها فعالیت مشترکی داشته باشیم؛ خوشحالیم که کمیسیون مشترک دو کشور نیز در دو سال اخیر بسیار فعال بوده و یکی از آثار آن نیز این است که در سفر امروز، شاهد امضای ۱۱ سند همکاری مشترک هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در ملاقات‌های امروز مسائل مهم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور مرور شد، اظهار داشت: در زمینه مسائل ترانزیتی و کریدور جنوب به شمال با اتصال راه‌آهن آستارا به آستارا، تا پایان سال جاری میلادی شاهد تحول مهمی خواهیم بود.

رئیس‌جمهور کشورمان ادامه داد: همچنین در زمینه نفت و گاز و تبادل انرژی برق و بهره‌برداری از منابع مشترک نفتی و گازی در دریای خزر، گفتگوهای سازنده‌ای انجام شد.

 

اخبار مرتبط

آقای روحانی به جای رفع تحریم‌های آمریکا به فکر حفظ برجام است

روحانی درگذشت مادر شهیدان «کارکوب زاده» را تسلیت گفت

ارسال آخرین بودجه دولت روحانی با اسنپ و بدون دفاع!

0 نظر

ارسال نظر

capcha