روش جدیدی برای شناسایی عامل بیماری قلبی ابداع شد

روش جدیدی برای شناسایی عامل بیماری قلبی ابداع شد

به گزارش سراج24، محققان آزمون جدید تشخیص ژن برای شناسایی ژنی که بیماری‌های قلبی را از طریق ارثی منتقل می‌کند ایداع کردند.

بر اساس گزارش‌ها این آزمایش خون آزمایش خون 174 ژن راکه مربوط به 17 نقص قلبی است شناسایی می‌کند و ارزان تر و موثرتر از دیگر ارزیابی‌های موجود است.

روزنامه گاردین در این رابطه به نقل از بنیاد قلب انگلیس (BHF) نوشت: "یک آزمایش خون ابداع شده است که می‌تواند تمام ژن‌های مربوط به بیماری قلبی که از طریق ارثی منتقل می‌شوند را شناسایی کند و چشم انداز تشخیص این نقص بالقوه کشنده را تقویت کند".

بر اساس این گزارش با شناسایی 174 ژن مرتبط با 17 نقص قلبی که بیش از نیم میلیون نفر در انگلیس تحت تاثیر آن هستند و اغلب دلیل مرگ‌های ناگهانی غیرقابل توضیح هستند به مردم کمک می‌شود تا درمان مناسب بیماری  را پیدا کنند.

گفتنی است در این آزمایش محققان 40 بیمار را طی یک ماه  از منظر عواملی که بیماری قلبی از طریق آنها  به ارث می‌رسند (IHC) مورد بررسی قرار دادند.

محققان امیدوار هستند که این آزمون جدید خون به زودی در آزمایشگاه‌های NHS سراسر کشور به راحتی قابل اجرا باشد.

لازم به ذکر است دکتر "جیمز افزار"، یکی از محققان ارشد کالج "امپریال" لندن و مرکز علو.م بالینی(MRC) درباره این موفقیت گفت:"واقعا سخت است که درباره اهمیت این موفقیت در آزمایش ژنتیکی غلو کنیید آنهم زمانی که شما درحال درمان یک خانواده با نارسایی‌های قلبی به ارث رسیده هستید.

وی افزود:"من اغلب با پدر یا مادران جوانی که به تازگی زندگی مشترک خودشان را شروع کرده‌اند و نگران این هستند که نکند فرزندشان به دلیل این ژن معیوب از دست دهند مواجه هستم".

این متخصص ژنتیک ادامه داد: "اگر شما بتوانید آزمون ژنتیکی انجام دهید بسیار آسان خواهد بود که به شما بگوییم در معرض خطر هستید یا نه".

شایان ذکر است بودجه این تحقیقات توسط بنیاد قلب انگلیس(BHF) و صندوق نوآوری‌های بهداشتی وزارت بهداشت انگلیس تامین شده و نتیجه همکاری بین المللی بین انگلیس و محققان سنگاپوری است.

لازم به یادآوری است که بیماری قلبی که از طریق ژن به ارث می‌رسند (IHC) بر قلب و سیستم گردش خون تاثیر می‌گذارند، از طریق خانواده منتقل می‌شوند و می‌توانند روی افراد در هر سنی تاثیر بگذارند؛ تشخیص وضعیت دقیق و ژن باعث این بیماری (IHC) کلید درمان موثر آن است.

 

 

اخبار مرتبط

زمان خوردن غذا بر لاغری تاثیر دارد!

راهکار‌های لازم برای نجات بیمار سکته قلبی

معرفی مواد غذایی کاهش دهنده میزان کلسترول

0 نظر

ارسال نظر

capcha