تراویس رکتور منتشر کرد؛

خارق‌العاده‌ترین تصاویر واقعی فضا در یک کتاب

خارق‌العاده‌ترین تصاویر واقعی فضا در یک کتاب

‌به گزارش سراج24، در این کتاب که به قلم تراویس رکتور به رشته تحریر در آمده علاوه‌بر نمایش جذاب ترین و دیدنی‌ترین تصاویر گرفته شده از فضا می‌توانید صحنه‌های جذاب و کمتر دیده شده از انواع  سحابی‌ها و کهکشان‌ها را با جزئیات ببینید و درباره آنها بخوانید.

تراویس رکتور در این کتاب که آن را با همکاری مگان واتزک به رشته تحریر در آورده درباره شیوه‌های تصویربردازی در فضا صحبت کرده است و تکنیک‌های تصویرسازی در فضا را در دهه‌های ۱۹۷۰ تا امروز مورد بررسی قرار داده و از پیشرفت های دانش عکاسی در این زمینه صحبت کرده است.

علاوه بر مگان واتزک، کیمبرلی آرکاند به عنوان یکی از عکاسان پیشرو در فضا در فصل‌هایی از این کتاب بخشی از عکس‌های کم‌نظیر خود را در اختیار مخاطبان قرار داده است.

کتاب «جهان رنگارنگ» علاوه‌بر نکات تئوریکی که درباره عکاسی فضایی دارد در کنار ۲۵۰ صفحه تصویر تمام رنگی از آسمان بیکران، تصاویر ثبت شده توسط تلسکوپ‌های فضایی هابل و رصدخانه‌های بزرگ جهان را نیز در دل خود دارد که توسط بهترین عکاسان فضایی تحلیل و آنالیز شده‌اند.

یکی از جنبه‌های اعجاب‌انگیز این کتاب انتشار تصاویری واقعی و بدون استفاده از نرم افزارهای فوتوشاپ و یا ادیت عکس است. به این ترتیب مخاطب شاهد تصاویری خواهد بود که از هیچ نرم افزاری برای ادیت، فیلترینگ و یا نمود بهتر آنها در کتاب استفاده نشده است.

این کتاب که نوامبر ۲۰۱۵ به زبان انگلیسی و با همکاری انتشارات دانشگاه آلاسکا منتشر شد قرار است به زودی بازنشر و در اختیار علاقمندان به این اثر قرار گیرد.
 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

اخبار مرتبط

کتاب «رفتار با دشمنان بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» منتشر شد

چرا شهید چمران زندگی مرفه آمریکا را رها کرد و به لبنان رفت؟

کتابخوانی رهبر به روایت خودشان

0 نظر

ارسال نظر

capcha