رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا - تایلند

حسین‌خانی فینالیست شد/ سرمستی، نصیری و یزدانی به نیمه‌نهایی رسیدند

حسین‌خانی فینالیست شد/ سرمستی، نصیری و یزدانی به نیمه‌نهایی رسیدند

به گزارش سراج24، رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) در شهر بانکوک تایلند در حال برگزاری است که نمایندگان کشورمان با پیروزی در مسابقات مقدماتی خود در اوزان 57، 65 و 97 کیلوگرم راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند. مصطفی حسین‌خانی هم در 74 کیلو به فینال رسید.

در وزن 57 کیلوگرم یونس سرمستی در دور اول با نتیجه 11 بر صفر آتایف از ترکمنستان را شکست داد. وی در یک چهارم نهایی نیز با نتیجه 13 بر 2 مقابل یوسوکه کاوانو از ژاپن به پیروزی رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. سرمستی برای حضور در فینال با ساندیپ تومار از هند مبارزه می‌کند.

در وزن 65 کیلوگرم میثم نصیری در دور اول با نتیجه 10 بر صفر یامسام جیراوات از تایلند را مغلوب کرد. وی در دور بعد نیز مقابل معروف نوراله‌یف از ازبکستان با نتیجه 12 بر 2 به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. نصیری در این مرحله نیز با نتیجه 13 بر 2 از سد باتماگنای باتچولون از مغولستان گذشت و به نیمه‌نهایی رسید. وی برای حضور در فینال به مصاف ماساکازو کاموی، دارنده مدال برنز آسیا و نفر سوم مسابقات جهانی لاس‌وگاس از ژاپن می‌رود.

در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور اول و در یک کشتی نزدیک با نتیجه 4 بر 3 از سد کوهی کیتامورا از ژاپن گذشت. وی در دور بعد مقابل سایاکابی یوسوپوف از قرقیزستان با نتیجه 12 بر یک به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حسین‌خانی در این مرحله نیز با نتیجه 7 بر صفر دورجخاند گامبودورج از مغولستان را مغلوب کرد و فینالیست شد.

حسین خانی در فینال برای کسب مدال طلا با برنده دیدار ژیگر ذاکروف از قزاقستان و جیتندر از هند مبارزه خواهد کرد.

در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر جانی اکاپوینگ از تایلند را شکست داد و در دور بعد نیز مقابل سهراب‌جان مکرم اف از ازبکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی برای حضور در فینال با خودربولگا دورجخاند از مغولستان روبرو می شود.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

اخبار مرتبط

نتایج ملی پوشان کشتی فرنگی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا

گنج خانلو مدال طلای قهرمانی آسیا دوچرخه سوار را کسب کرد

سه کشتی گیر ایران در فینال سه وزن دوم جام پیروزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha