سردار سلامی: حزب‌الله تعیین کننده معادلات امنیتی منطقه است

سردار سلامی: حزب‌الله تعیین کننده معادلات امنیتی منطقه است

به گزارش سراج24،سردار سرتیپ حسین سلامی در مراسم گرامیداشت هشتمین سالگرد شهادت فرمانده حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان شهید حاج عماد مغنیه با بیان اینکه انسان های جاودانه ای هستند که تاریخ پس از خود را می سازند افزود: ‌شهید عماد مغنیه از آن دسته مردانی است که برای لبنان آفرینش گر یک مسیر جدید، مسیر عزت،‌ شکست ناپذیری و تسخیر ناپذیری و مسیر تصرف ناشدنی بود.

وی ادامه داد: او به افتخار جهان اسلام و افتخار جاودان ملت لبنان تبدیل شد و جزو شخصیت های برجسته ای بود که از 11 سالگی به فراگیری فقه اسلامی پرداخت.

سردار سلامی گفت:‌ او از مجاهدانی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی حامل آرمان های متعالی امام راحل و پس از آن آرمان های رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی برای نجات مسلمانان از اسارت و بردگی دنیای استکبار از قید ارعاب رژیم صهیونیستی بود.

وی افزود: شهید عماد مغنیه در صف مجاهدانی قرار داشت که در سال 1989 میلادی با حرکتی استشهادی 270 تفنگدار آمریکایی را که در سواحل بیروت حضور داشتند کشتند و آمریکا را به گونه‌ای از لبنان خارج کردند که تا امروز دیگر هرگز بازنگشته اند.

سردار سلامی ادامه داد: او نبوغ و خلاقیت ذاتی و ابتکار عمل داشت که برای مقاومت ذخیره غنی نیرو و آتش انباشت به طوری که دکترین امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی را از اعتبار ساقط کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: او به صهیونیست ها شکست اطلاعاتی وارد کرد و جنگ 33 روزه و شکست رژیم صهیونیستی از نتایج آن بود.

سردار سلامی اضافه کرد: تا آن روز تفکرات جهانی و اغلب تفکرات عرب همه تصور می کردند که غلبه بر رژیم صهیونیستی که دارای دنباله قدرت جهانی است ممکن نیست.

وی افزود: ارتش های بزرگ کشورهای عربی در سال های 1948، 1956، 1967 و 1973 همواره از رژیم صهیونیستی شکست خوردند و بلندی های جولان، کرانه باختری، اراضی سینا و فلسطین اشغال شد.

سردار سلامی ادامه داد: اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نهال مقاومت در سرزمین باور و احساس مردم غرس شد و در سال 1996 در جنگ 16 روزه صهیونیست ها اولین شکست را دریافت کردند و سپس با عملیات های پی در پی که عماد مغنیه پایه گذار آن بود و در سال 2000 رژیم صهیونیستی مجبور شد با فراری آشکار جنوب لبنان را تخلیه کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شکست های رژیم صهیونیستی ادامه یافت و مقاومت بادوام باقی ماند و صدها هزار موشک در زمین کاشته شد.

وی با اشاره به اینکه همه معادلات تغییر کردند و حزب الله تعیین کننده معادلات امنیتی منطقه است افزود: امروز همه لبنان از جمله شیعه، سنی و مسیحیان لبنان در پرتو درخت تنومند حزب الله احساس عزت می کنند.

سردار سلامی گفت: حزب الله در سوریه می جنگد و از نظام سوریه به عنوان نقطه کانونی مقاومت اسلامی دفاع می کند تا تکفیری ها که عناصر میدانی سیاست های سعودی آمریکایی هستند به درون لبنان سرازیر نشوند.

وی افزود: حزب الله فراتر از لبنان تاثیر گذار است و این حاصل خون شهیدانی مانند عماد مغنیه و فرزندش است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سیاست دشمنان اسلام در حال زوال است و منطق آنان برای تحولات سیاسی و میدانی تمام شده است و زوال این قدرت ، تفکر ، آروز و آرمان را شاهدیم.

سردار سلامی تاکید کرد: آنچه امروز می درخشد تفکر انقلاب اسلامی و مقاومت است.

وی افزود: نمی توان در کنار لبخند دشمنان بزرگ زندگی کرد و مستقل بود زیرا تاریخ نیز به ما ثابت کرده است که آنچه که در سینه‌های آنها می‌گذرد بسیار فتنه‌انگیزتر از آنچه است که بر زبان می آورند.

مراسم گرامیداشت هشتمین سالگرد شهادت اسطوره مقاومت اسلامی و فرمانده حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان، حاج عماد مغنیه در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اخبار مرتبط

طرف غربی نمی‌تواند خواستار تعطیلی صنعت هسته‌ای ما باشد

سردار سلامی: مساحت سیاسی آمریکا در حال عقب‌رفت و شکست است

اولین جلسه شورای عالی جهاد سازندگی برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha