گزارشگر پارلمان اروپا:

اتحادیه اروپا در برابر نقض حقوق بشر ترکیه، سکوت کرده است

اتحادیه اروپا در برابر نقض حقوق بشر ترکیه، سکوت کرده است

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، گزارشگر پارلمان اروپا در امور ترکیه تصریح کرد: نگرانی مقام های اروپایی نسبت به ورود خیل عظیمی از مهاجران و آوارگان به کشورهای اتحادیه اروپا و نیاز آنها به کمک ترکیه برای مقابله با بحران مهاجرت، موجب شده است تا چشمان خود را بر روی نقض حقوق بشر در این کشور ببندند.

بیش از 2.6 میلیون آواره سوری تاکنون وارد مرزهای ترکیه شده‌اند و اتحادیه اروپا قول داده است تا 3 میلیارد یورو به آنکارا کمک کند تا با بحران مهاجرت مقابله نماید.

مقام های اروپایی اعلام کرده‌اند که اگر ترکیه اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از ورود مهاجران خارجی به اروپا انجام دهد، آنها نیز از پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا حمایت خواهند کرد.

گزارشگر پارلمان اروپا افزود: تاخیر کمیسیون اروپا در انتشار گزارش مربوط به پیشرفت ترکیه در کسب معیارهای پیوستن به اتحادیه اروپا تا بعد از انتخابات نوامبر 2015 که منجر به پیروزی حزب عدالت و توسعه ترکیه شد، نشان می دهد که اتحادیه اروپا در برابر بدتر شدن اوضاع حقوق بشر در ترکیه سکوت اختیار کرده است.

عملیات نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه علیه شبه نظامیان کرد در جنوب شرق این کشور که از جولای آغاز شده منجر به کشته شدن حداقل 160 غیر نظامی شده است. روزنامه نگاران و دانشگاهیان منتقد سیاست های دولت ترکیه نیز بازداشت شده‌اند.

ادامه مقررات منع رفت و آمد در جنوب شرق ترکیه، در شرایطی است که هشدارهای زیادی نسبت به تاثیرات منفی وضع مقررات منع آمد و شد در جنوب شرق ترکیه مطرح شده و نهادهای حقوق بشری خواستار متوقف شدن این حملات شده‌اند.

با شکسته شدن آتش بس بین شبه نظامیان کرد پ ک ک و دولت ترکیه در ماه جولای، جنوب شرق ترکیه شاهد تشدید درگیری های خونین و خشونت ها بوده است.

اخبار مرتبط

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از نژادپرستی در انگلستان

جزئیات تصویب طرح ضدایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha