در گفت وگوی غرفه ها با ستاد خبری نمایشگاه مطرح شد؛

موج ابتکار و خلاقیت در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی

موج ابتکار و خلاقیت در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی

به گزارش سراج24، به نقل ازکمیته اطلاع رسانی سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، موسسات و شرکت های مختلف حاضر در نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی هر کدام به محصولات جدیدی را در نمایشگاه عرضه کردند که زیر کپ و گفت ستاد خبری با برخی از غرفه های حاضر در نمایشگاه را می خوانید:

دغدغه اصلی موسسه فرهنگی دیجیتال نورالرضا به روز رسانی نرم افزارها و تولید محتوای جدید بر اساس نیاز مخاطب است

در ادامه مهدی ظهیری مسوول غرفه موسسه فرهنگی دیجیتال نور الرضا گفت: موسسه فرهنگی نور الرضا در سال 91 با مجوز رسمی وزارت کشور و با هدف تولید نرم افزارهای تحت ویندوز تشکیل شده است. در سال 92 مجموعه های اندرویدی و نرم افزارهای موبایلی نیز به تولیدات موسسه اضافه شد.

ظهیری افزود : کارهای امسال ما شامل دو بخش می شود. یکی محصولات حقیقی که شامل نرم افزار و سی دی می شود. تعداد این محصولات 9 عدد است که با موضوعات مختلف گرافیکی ، بازی ، آموزشی و... می باشد. همچنین محصولات مجازی که شامل نرم افزارهای موبایلی است که شامل 10 نرم افزار اندرویدی است با موضوعاتی شامل قرآن و مفاتیح و آشپزی و دفاع مقدس و... می باشد. نحوه خرید نرم افزارهای موبایلی به این شکل است که مخاطبین هزینه ای را پرداخت می کنند و در ازای آن کد دریافت می کنند که به آنان امکان دانلود را می دهد.

مراسم تقدیر از برگزیدگان بازی "محله با صفا" روز یکشنبه در غرفه مهاد رسانه انجام خواهد شد

ممسوول غرفه مهاد رسانه گفت : یکی از محصولات مهم این شرکت ، بازی "محله با صفا "است.این بازی اولین بازی در مورد سبک زندگی ایرانی -اسلامی است ونکاتی را در این زمینه معرفی و آموزش می دهد.این بازی بدون هیچ تبلیغی تا به حال دانلود های زیادی در کافه بازار داشته است.

مژگان حضوری مسوول غرفه مهاد رسانه گفت:شرکت مهاد رسانه یک موسسه فرهنگی است که حوزه اصلی آن تولید بازی و اپلیکیشن برای موبایل و یا به صورت سی دی می باشد.مبنای ساخت این بازی ها فرمایشات و صحبت های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و اتفاقات روز دنیا است.به عنوان مثال بعد از توهین به پیامبر در روزنامه و نامه اول رهبری به جوانان اروپا پروژه "محمد کیست" کلید خورد.در این بازی که بیش از 170 اپیزود از زندگی پیامبر برای کودکان و نوجوانان سراسر دنیا به هفت زبان دنیا و با تصویر سازی بین المللی روز دنیا تدارک دیده شده است.داستان های این بازی به صورت تعاملی- انیمیشنی است که با انیمیت هایی که دارد توانایی ارتباط برقرار کردن با کودکان را زیاد می کند.این داستان ها کاملا به صورت کودکانه مطرح می شوند.برای نشر و گسترش این طرح کمپین هایی تشکیل داده ایم هم چنین سایتی را ایجاد کرده ایم که به 7 زبان دنیا این بازی را تبلیغ می کند.این محصول جدید ترین کار شرکت مهاد رسانه است.

حضوری افزود :یکی دیگراز محصولات پربازدید این موسسه بازی موبایلی "نبرد هور" می باشد. موضوع اصلی این بازی 175 شهید غواص است .این اپلیکیشن دو بخش دارد:یکی بخش شناسایی و دیگری بخش غواصی. در مراحل شناسایی بعد از سپری کردن هر مرحله سربندی از شهید دریافت می شود که با این سربند می توان به وصیت نامه شهدا را خواند.به خاطر خوش ساخت بودن این بازی و تعامل مناسب با کاربران این بازی تا به حال بیش از 110 هزار دانلود در کافه بازار داشته است.از نظرات کاربران می توان این نتیجه را گرفت که این بازی مورد قبول اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.

بازی های موبایلی باعث کم رونق شدن بازی های کامپیوتری شده است

محد کاظم رحمیان مسوول غرفه شرکت آریا اندیشان طوبی گفت: شرکت آریا اندیشان طوبی 12 سال پیش با هدف نشر و تولید بازی های یارانه ای شکل گرفت.اما متاسفانه به دلیل وضعیت نامناسب بازار پنج سال است که در حال پس رفت هستیم به طوری که شرکت به اجباربه شهرستان نقل مکان کرد.

وی در خصوص تولیداتشان در سال های اخیر گفت: باز ی"شتاب در شهر" یکی از محصولات پر فروش شرکت بوده که با بازی need for speed رقابت می کند. وی افزود: ما پنج بازی ساخت داخل داریم . همچنین شرکت آریا اندیشان طوبی باز یهای خارجی را تهیه کرده و با دوبله و سانسور و کم کردن خشونت و صداگزاری مناسب تغییراتی ایجاد کرده و می فروشد.

رحیمیان در ادامه از باری "فوتبال ایرانی" نام برد و خاطر نشان کرد: این بازی فوتبال یک ویژگی منحصر به فرد دارد و آن گویندگی زن با خانم بهنوش بختیاری است که مورد استقبال مردم قرار گرفت. این بازی با پلی استیشن و کامپیوتر و ایکس باکس قابل اجرا می باشد. از کارهای ارزشمند دیگر شرکت ویرایش و بازسازی بازی Angry Bird است.این بازی به این شکل است که هرضربه ای که زده می شود یک موضوع به کودکان و یا هر مخاطبی که بازی می کند آموزش هایی داده می شود. مثل: آموزش زبان انگلیسی، جدول ضرب، مکان های دیدنی و...ضمن اینکه این بازی موزیکال است.

همه مشکلات در حوزه ساخت انیمیشن از مشکلات مالی نشات نمی گیرد

محسن عبدالعلی مدیرگروه فن آوران پارسه گفت: گروه فن آوران پارسه از سال 91 تاسیس شده است. در واقع شرکت ما یک استودیو انیمیشن است که کار اصلی آن تولید انیمیش به سفارش و ساخت تیزرهای تبلیغاتی است.کارهایی که در شرکت ما انجام می شود.

مدیرگروه فن آوران پارسه افزود: آخرین کاری که انجام دادیم، سه بعدی سازی تعدادی ازشهدای شاخص مانند شهید آوینی و شهید همت و تعدادی از فرماندهان لشکر 27 محمد رسول الله می باشد.این کاررابه سفارش موسسه سراج انجام دادیم.از این طرح های سه بعدی می توان برای انیمیشن و بازی استفاده کرد. این شخصیت ها درسومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی رونمایی شده اند. شیوه پرزنت آنها نشان دادن در دستگاه های هلوگرام است.

در این نمایشگاه با نیروهای شهرهای دیگر ارتباط برقرار می کنیم

محمدعلی میثمی، مسئول غرفه سایربان، گقت: ما در این دوره از نمایشگاه های رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، نشریه ای ویژه و با تعداد زیادی چاپ کردیم تا به همه مخاطبان ارائه کنیم.

وی اظهار داشت: علاوه بر این بروشوری تهیه کردیم و در آن به معرفی محصولات خود می پردازیم. ما همچنین در این دوره تعداد زیادی دی وی دی تهیه کرده و در آن ها ده قطعه از ویدیو های تولیدمان را قرار دادیم.

میثمی، خاطر نشان کرد: از طرف دیگر بین جوانان و نوجوانان افرادی مستعد را در دوره های گذشته شناسایی کردیم که علاقه مند به همکاری با مجموعه ما بودند.لذا ما فرم هایی را تهیه کردیم تا با دوستانی که علاقمند به همکاری با ما هستند ارتباط برقرار کنیم.

اخبار مرتبط

اختتامیه سومین نمایشگاه رسانه دیجیتال انقلاب برگزار می شود

6 روز نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در قاب تصویر

اهمیت ترویج انقلاب اسلامی در فضای مجازی از دنیای واقعی بیشتر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha