عضو کمیسیون اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار ستاد خبری نمایشگاه؛

رسانه های جبهه انقلاب بدون هم افزایی نمی توانند به اهداف خود برسند

رسانه های جبهه انقلاب بدون هم افزایی نمی توانند به اهداف خود برسند

به گزارش سراج24، به نقل ازکمیته اطلاع رسانی نمایشگاه، سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، همزمان با بیست و دوم بهمن ماه امسال در بوستان گفتگو آغاز به کار کرد. همین نمایشگاه، باعث شد تا از کارشناسان و متخصصین فعال در این عرصه بخواهیم تا از نحوه کار کردن در فضای رسانه‌ای کشور و تحت عنوان جبهه انقلابی سوال کنیم. « عباس صلاحی » عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد که با توجه به نقشی که جبهه رسانه ای دارد می تواند موجب شود اصلاح رفتار برای معضلاتی که در فضای مجازی وجود دارد صورت بگیرد.

صلاحی با اشاره به اینکه وقتی بین رسانه های ارزشی هم افزایی، هماهنگی و تعیین موضوعات و مسائل مطرح می شود، در نتیجه شاهد حرکت هماهنگ خواهیم بود، گفت: از این رو اقدامات رسانه های جبهه انقلاب به طور طبیعی می تواند اثربخشی خود را دو چندان کنند و فکر می کنم امروز رسانه های دیجیتالی هر روز سهم تاثیر خود را توسعه می دهد. می توان گفت که امروزه تقریبا قسمت اعظمی از جوانان و مردم ارتباطات و اطلاع رسانی را در این فضا تعریف می کنند لذا از فعالان این عرصه که سالهاست این نمایشگاه را راه اندازی کرده اند واقعا تشکر می کنم؛ زیرا در زمانی که کمتر به این موضوع فکر میشد، با اقداماتشان موجب توسعه ظرفیت بخشی برای جبهه انقلاب شدند.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته فضای مجازی و رسانه ای کاملا در دست نا اهلان بود اما امروز با تدبیر و درایتی که فعالان جبهه انقلاب به خرج داده اند، این فضا را کاملا از دست نیروهای واگرا گرفتند، اظهار کرد: طبیعی است هماهنگی های ضروری در این زمینه بستر لازم برای معرفی انقلاب اسلامی در این فضا ایجاد کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه ضرورت دارد رسانه هایی که ارزشی هستند و از آنها به نام جبهه انقلاب نام برده می شود در مواجه با موضوعات مختلف جبهه ای تر عمل کنند، ادامه داد: اگر این اصل را قبول داریم که امروز جنگ اصلی ما با نظام سلطه در عرصه رسانه شکل گرفته است و این رسانه ها ابزارهای بزرگی برای حمله و دفاع تعریف شده اند و در ادامه اگر قبول داریم که ظرفیت رسانه با توجه به فراگیری فضای مجازی، بسیار تاثیرگذارتر از ابزارهای دیگری است که در این حوزه تعریف می شود، باید بپذیریم که این جبهه رسانه ای بدون هم افزایی نمی تواند به اهداف خود برسد. اگر رسانه ها به صورت جزایر پراکنده ای عمل کنند نتیجه این می شود که ما از حداکثر ظرفیت هایمان حداقل استفاده را کنیم و بعضا هم به علت عدم هماهنگی ممکن است اقداماتی صورت بگیرد که اهداف دشمن را تامین کند یا حداقل بتواند هم افزایی نیروهای دوره انقلاب را دفع کند.

صلاحی افزود: به همین دلیل امروز ظرفیت های تاثیرگذار رسانه ها باید با هماهنگی بتواند برون داد حداکثری داشته باشند. تا زمانی که رسانه ها بتوانند هماهنگی و هم افزایی داشته باشند و موضوعات را به صورت هماهنگ شده در رسانه مطرح کنند می توانند سهم نفوذشان در مخاطبا را افزایش دهند گرنه طبیعی است که حوزه نفوذ همان مقداری است که میتوانند تاثیرگذاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اساسا این نمایشگاه ها به شکلی ظرفیت های مختلف، مدل های رفتاری و کارکردی را به جامعه معرفی می کنند، تصریح کرد: طرح ها و اقداماتی که در این مجموعه ها صورت می گیرد به مردم و حتی به همان رسانه ها که در این نمایشگاه مستقر می شوند معرفی می شود و این مهم ایجاد هم بستگی و هم افزایی می کند و می تواند زمینه تولید فکر و کارکرد های جدید را در مجموعه های معتقد به انقلاب اسلامی ایجاد کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر انقلاب سیاست های کلان مختلفی در زمینه فرهنگ و رسانه تبیین کرده اند، تاکید کرد: رسانه های ارزشی نیز باید با توجه به این سیایت ها راه خود را پیش ببرند و در این مسیر سیاست ها و نقشه های خود را مبتنی بر این دغدغه ها پیگیری کنند. در این میان برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند کمک شایانی برای اتخاذ سیاست های منایب فرهنگی باشد.

صلاحی در ادامه بر تاثیر تجمعات فرهنگی مانند نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در خلاءهای فضاهای مجازی اشاره کرد و افزود: پوشش این خلاء ها می تواند به توسعه فضای فرهنگی کشور کمک زیادی کند زیرا این روزها دشمنان انقلاب و میهن اسلامی، پیشبرد بهتر سیاست های خود را مبتنی بر تغییر نگاه فرهنگی مردم می دانند.

وی با اشاره به اینکه یکی از نکاتی که این روزها از سوی مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) مورد تاکید است، بحث پروژه نفوذ و مقابله صحیح با آن است، خاطرنشان کرد: ما همیشه قربانی نفوذ بوده ایم؛ در اوایل انقلاب افرادی خودشان را به امام راحل ( ه ) نزدیک کردند و فرصت طلبانه و به شکلی منفعت جویانه کار را به بمباران جماران و کودتا رساندند. بعد از آن در جنگ هم شاهد خسارت های جانی و مالی از طریق همین نفوذها بوده ایم و امروز هم دشمن برای حضور در قله های نظام جمهوری اسلامی متمرکز شده است؛ به عنوان مثال امروزه که انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نزدیک است، شاهد تلاش های زیادی از سوی افراد مختلف هستیم تا در حوزه راهبردی در مجلس شورای اسلامی  و خبرگان رهبری نفوذ کرده و با هزینه بسیار اندک حضور پیدا کنند و پشت جبهه انقلاب اسلامی را کاملا خالی کنند.

اخبار مرتبط

سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی به کار خود پایان داد

نشست خبری شهردار تهران در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی

همایش «حمایت از مقاومت اسلامی»

0 نظر

ارسال نظر

capcha