مارادونای آلمانی؛

مارادونا با دیدن من زد زیر گریه/ همبازی کلینزمان بودم و برایش خلق موقعیت می‌کردم

مارادونا با دیدن من زد زیر گریه/ همبازی کلینزمان بودم و برایش خلق موقعیت می‌کردم

به گزارش سراج24 عبدالغدیر اتیکی که اصلیتی ترک داشته و در آلمان بزرگ شده، به عنوان مربی تیم هنرمندان ژرمن ‌ها به کشورمان سفر کرده و هم اکنون در جزیره زیبای قشم حضور دارد. او به دعوت باشگاه هنرمندان ایران به قشم سفر کرده و در جزیره به شدت مورد توجه مردم و علاقمندان به فوتبال قرار گرفته است.

وی اظهار داشت:55 سال سن دارم.اینجا مسابقات  جام جهانی فوتبال هنرمندان  در قشم در حال برگزار است.از این جهت من در اینجا یعنی جزیره قشم حضور دارم.و در این مسابقات به همراه تیمی متشکل از دوستانم از کشور آلمان حضور دارم.وظیفه من مربیگری تیم است.از حضور در اینجا نیز خوشحالم و مشتاقانه با این نقطه زیبا از ایران در حال آشنا شدن هستم.به این ترتیب هدف کلی من از سفر به اینجا همین است که توضیح دادم.

شبه مارادونا افزود:درست است اینجا به عنوان بازیگر و عضوی از تیم هنرمندان حضوریافته ام اما در زمان جوانی خودم فوتبال بازی می کردم. در آلمان و در شهر اشتوتگارت در تیم گایزلینگن بازی می کردم. جالب است که بدانید در آن تیم همبازی یورگن کلینزمان، مهاجم معروف تاریخ فوتبال آلمان بودم. کسی که با او دوست صمیمی هستم و مرتب با هم در تماس هستیم. پیراهن شماره 10 تیم را به تن داشتم و هافبک مرکزی تیم محسوب می‌شدم. در واقع بازی‌ساز تیم بودم و برای کلینزمان و بقیه موقعیت ایجاد می‌کردم.

البته در آن تیم تنها کلینزمان، دوست بزرگ و هم تیمی من نبود. بلکه بازیکنان بزرگ دیگری هم مثل کارل آلگور، کارل هاینس فورستر و برند فورستر همبازی‌ام بودند. همه این نفرات بعدا در تیم اول شهر یعنی فا.اف.ب اشتوتگارت بازی کردند و ما با هم دوست صمیمیی هستیم و مثل اعضای یک خانواده بودیم.

وی ادامه داد:چون در اشتوتگارت بزرگ شدم و در آنجا فوتبال بازی کردم، طبیعی است که طرفدار تیم اول شهر یعنی فاو. اف. ب اشتوتگارت بودم. تیمی که همه این نفرات را جذب کرد و بازیکنان بزرگ دیگری مثل کراسیمر بالاکف و سامی خدیرا راهم داشته است.

اتیکی یا بدل مارادونا عنوان کرد:از مدت‌ها قبل با اعضای تیم فوتبال هنرمندان در تماس بودم و امسال نخستین دوره حضورم در این تیم هست که به مسکو هم سفر کرده است.

او در مورد شباهتش با اسطوره فوتبال آرژانتین یعنی دیگو مارادونا نیز اینگونه عنوان کرد:باعث خرسندی است که چهره‌ام شبیه به دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین است. در این مورد فقط چیزهای قشنگ می‌توانم بگویم؛ من مردمانی را دیده‌ام که با دیدن دیگو مارادونا شاد شده و خود را خوشبخت می‌پندارند. آدم‌های که دیدن مارادونا برای‌شان حکم موفقیت را داشته و بخاطرش جشن هم می‌گیرند. فرقی هم نمی‌کند این‌ آدم ها مربوط به چه کشورهای بوده‌اند. بلکه همه جا هستند. مردمانی که از دیدن مارادونا شاد شده و دوست دارند در کنارش عکسی به یادگار بگیرند.

عضو تیم هنرمندان آلمان افزود:این راهم بگویم که خودم هم او را دوست دارم و ما اساسا با هم دوست هستیم. او به من اجازه داده که تاکنون 3 تا 4 مرتبه با هم دیدار داشته‌ایم. یکبار در منزلش، یکبار در کوبا، یکبار در آنتیل، یکبار هم در آلمان.چند سال قبل هم که مریض بود و کسالت داشت، واقعا بسیار ناراحت شدم. یادم هست در همان حال به دیدنش در کوبا رفتم که شرایط خوبی نداشت. همان موقع دیدم که او با دیدن من می گریست اما سعی کردم با صحبت به او آرامش خاطر و روحیه دهم.

او در مورد مقایسه مارادونا و با لیونل مسی اظهارداشت:این دو را نمی شود با هم مقایسه کرد. چون زمانه هر یک باهم فرق می کند .اساسا اینها را حتی با چهر‌ه‌ای مثل کریس رونالدو نمی شود مقایسه کرد.

وی همچنین بیان کرد:تشابه چهره من با مارادونا و قابلیتم به عنوان هنرمند و بازیگر باعث شد تا در فیلم‌های زیادی نقش مارادونا را بازی کنم. فیلم‌های که تعدادشان واقعا زیاد بودند اما با خوشحالی به جای او بازی کردم.

اتیکی در مورد بازی کردن در فیلم و نیز فوتبال و اینکه کدامیک کاری سخت‌تر است‌،نیز بیان کرد: هر دو سخت هستند. هم فوتبال بازی کردن و هم به  عنوان بازیگر جلوی دوربین و تماشاگر رفتن . هر دو به یک اندازه سخت هستند و نمی توان گفت کدامیک بر دیگری برتری دارد. هم این که یک ماه برای ساخت یک فیلم وقت بگذاری و هنرپیشه باشی سخت است وهم یک فصل برای تیمت سختی به جان بخری و مرارت‌های زیادی را تحمل کنی.

او در مورد ایران نیز عنوان کرد: ایران کشوری زیبا با مناظر بسیار چشم نواز است که مردمانی بسیار مهربان و خونگرم دارد. امیدوارم مردم ایران سلامت و تندرست همیشه بمانند.

وی همچنین اظهارداشت:موقع برگزاری فینال جام جهانی 2014 برزیل من در شهر مایورکا اسپانیا بودم و همراه با دوستانم بازی نهایی را میان آلمان و آرژانتین را می دیدم. جالب است که بدانید من در آن بازی خاص، طرفدار هر دو تیم بودم. آلمان را دوست داشتم که چون بازیکنان بسیاربسیار خوبی دارد و با یواخیم لو، سرمربی اش دوست هستم. همینطور آرژانتین را به خاطر لیونل مسی دوست دارم . البته اگر در آن فینال‌ تیم آلمان مقابل حریفی غیر از آرژانتین به میدان می رفت ، طبیعی بود که به طور کامل طرفدار آلمان باشم.

او در پایان صحبت‌های خود نیز اظهارداشت:اگر در آینده پیشنهادی از طرف سینما یا تلویزیون ایران داشته باشم، با کمال میل قبول می‌کنم. چون فضای اینجا را بسیار خوب دیدم و با میل و رغبت می آیم که ایفای نقش کنم.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha