نعمت‌زاده تاکید کرد؛

مقررات زاید باید حذف شود/ نیاز به قانون جدید نداریم

مقررات زاید باید حذف شود/ نیاز به قانون جدید نداریم

به گزارش سراج24، محمدرضا نعمت‌زاده با تاکید بر ضرورت مقررات زدایی در کشور گفت: به قانون جدید نیاز نداریم بلکه باید مقررات زدایی کنیم و در شرایط کنونی، اگر مجلس می خواهد یک ماده واحده تصویب کند، باید بجای آن سه ماده واحده را حذف کند؛ این در حالی است که باید با همکاری یکدیگر دست به دست هم دهیم و در جهت کاهش موانع فعالیت های اقتصادی گام برداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعمیق روابط ایران با کشورهای دیگر ابراز خوشنودی کرد و افزود: امسال، سال سختی بود و در آینده باید امیدوارتر قدم ها را برداریم این درحالی است که طی یک هفته اخیر مدیرعامل و رئیس هیات مدیره چند شرکت بزرگ به ایران سفر کردند؛ البته برخلاف آنهایی که ناآگاهانه نگرانند، این رفت و آمدها موثر خواهد بود و به دنبال این دیدارها، تا کنون چندین توافق‌نامه مشترک به امضا رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت  فرصت حضور سرمایه گذاران خارجی تصریح کرد:بسترسازی مناسب دراین زمینه را فراهم می‌کنیم و در این راستا فعالان بخش خصوصی داخلی باید حضور موثر داشته باشند؛ میزان سرمایه گذاری در حوزه تولید و صنعت را طی ده سال گذشته در کمترین حد ممکن ارزیابی کرد و گفت:  دراین مدت منحنی سرمایه گذاری کشور رو به پایین بوده  است که این شرایط از سال گذشته در حال بهبود  است.

نعمت زاده گفت: چرخ های متوقف و راکد حوزه صنعت باید بیشتر تغذیه شود؛ البته در حوزه صنعت و معدن ۸۰ درصد تسهیلات به بخش سرمایه در گردش پرداخت شده است؛ اما اگر سرمایه گذاری صورت نگیرد رونق اقتصادی در بخش  تولید ملی و اشتغال با مشکل مواجه خواهد شد.

وزیرصنعت، معدن و تجارت، شرایط کنونی را فرصت مناسبی دانست که  می توان با مشارکت خارجی‌ها، حرکت جدیدی را در کشور ایجاد کرد

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

رحمانی: تمام گوشت‌هایی که ر مناطق سیل‌زده توزیع می‌شوند جدید هستند

مهم‌ترین بخشی که می‌تواند برای رونق تولید فعالیت کند، ستاد تسهیل است

حضور وزیر صنعت و معدن در گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha