جای جذب بازیکن برای سیاه‌نمایی و گول زدن مردم بیانیه دادند

فکری:ضد استقلالی‌های داخل باشگاه اهدافشان را به خوبی دنبال می‌کنند/ این استقلال بوی قهرمانی نمی‌دهد

فکری:ضد استقلالی‌های داخل باشگاه اهدافشان را به خوبی دنبال می‌کنند/ این استقلال بوی قهرمانی نمی‌دهد

به گزارش سراج24، استقلال در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی نداشته واین تیم پس از تعطیلات لیگ برتر در سه بازی که پشت سر گذاشته تنها دو امتیاز به دست آورده است.

محمود فکری در مورد عملکرد ضعیف آبی‌پوشان در هفته اخیر و شکست مقابل نفت تهران صحبت‌های زیرا را انجام داد.

در مورد شکست استقلال مقابل نفت تهران صحبت می‌کنید.

استقلال در نیمه دوم با توجه به اینکه یک بر صفر عقب بود روی حریفش فشار آورد تا گل تساوی را به ثمر برساند. طبیعی بود که نفت به خاطر برتری یک گله کمی عقب بکشد تا از گل خود دفاع کند. در کل استقلال نتوانست به چیزی که می‌خواهد برسد و بازی را به حریف واگذار کرد.

استقلال در سه بازی که بعد از تعطیلات انجام داده تنها دو امتیاز کسب کرده. به نظر شما دلیل افت استقلال چیست؟

در این سه بازی عملکرد زیبا و فوتبال قابل قبول برای تثبیت جایگاه یک تیم در سطح جدول را از استقلال ندیدیم. این مسئله به عوامل مختلفی بازمی‌گردد. در نیم‌فصل مصاحبه کردیم و گفتیم استقلال نیاز به ترمیم دارد و باشگاه بازیکنان خوبی جذب نکرده اما بیانیه دادند و گفتند که تیم نیازی به جذب بازیکن و ترمیم ندارد و با همین نفرات به صدر جدول رسیده است. اکنون می‌بینید استقلال نه از نظر فنی ضعف‌هایش را پوشش داد و نه از لحاظ روحی روانی این کار را کرد. حتی اگر آنها 4 بازیکن نصفه و نیمه جذب می‌کردند می‌توانستند دهن‌ها را پر کنند و این ذهنیت را به وجود بیاورند که بازیکن گرفتند و مشکلی ندارند اما این اتفاق نیفتاد. به همین خاطر می‌بینیم ضعف‌های استقلال همچنان باقی است و این در شرایطی است که حریفانی مثل پرسپولیس سایه به سایه تیم را تعقیب می‌کند و اکنون سایه سنگین پرسپولیس پشت سر استقلال احساس می‌شود. این اتفاقات فشار روحی را روی استقلال بالا می‌برد و کار را سخت می‌کند.

 امید ابراهیمی هفته قبل اعلام کرد خوب تمرین نکردن کمی استقلال را دچار مشکل کرده و وقتی بازی این تیم را می‌بینیم احساس می‌کنیم بازیکنان سنگین هستند. نظر شما در این مورد چیست؟

با توجه به اینکه تمرینات تیم را نمی‌بینم نمی‌توانم بگویم آیا تمرینات به خوبی برگزار می‌شود یا نه. استقلال در نیم فصل اول روان‌تر بازی می‌کرد. اگر آنها بد بازی کنند و پیروز شوند مشکلی نیست و اگر همین امروز استقلال برنده می‌شد جلوی خیلی حواشی گرفته می‌شد. اما اکنون نه تیم خوب بازی می‌کند و نه می‌برد. متاسفانه امتیازات هم از دست می‌رود. این موارد می‌تواند دخیل باشد ولی عدم جذب بازیکن در نیم‌فصل هم در تیم مشکلاتی را به وجود آورد. در نیم فصل به جای جذب بازیکن بیانیه دادند و گفتند با همین نفرات در صدر قرار گرفتیم و به نوعی کارشان را توجیه کردند و سیاه‌نمایی صورت گرفت تا مردم را گول بزنند. خوشبختانه یا متاسفانه علی نظری‌جویباری باجناق من است و اگر حرف بزنم شاید برداشت دیگری شود اما  جذب بازیکن هنر می‌خواهد . متاسفانه استقلال این هنرمند را از دست داد. جویباری در این امر قوی عمل می‌کرد.  به نظر می‌رسد ضد استقلالی‌ها که داخل مجموعه باشگاه هستند و اهدافی را دنبال می‌کنند در حال رسیدن به هدف‌شان هستند و آنها توانستند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

خیلی‌ها می‌گویند وقتی استقلال مقابل این حریفان نه چندان قدر نتیجه نمی‌گیرد در ادامه که بازی‌های سخت این تیم فرا می‌رسد مشکلات دوچندان خواهد شد. در این مورد چه نظری دارید؟

من به این مسئله اعتقادی ندارم. استقلال اهواز تیمی بود که در انتهای جدول قرار داشت و خیلی راحت می‌شد آنها را شکست داد اما استقلال دو امتیاز مقابل این حریف از دست داد و حتی می‌توانست بازنده شود. تیم نفت امروز حریف خیلی سختی برای استقلال نبود. اما وقتی یک تیم با مشکل روبرو شده مقابل حریفان راحت هم امتیاز از دست می‌دهد دیگر چه برسد به تیمی مثل پرسپولیس که این روزها دور گرفته و روی دور تند در حال پیمودن مسیر تا رسیدن به صدر جدول است. استقلال با این شرایط نه تنها جایگاه خود در بالای جدول را از دست می‌دهد بلکه جام حذفی را هم از دست خواهد داد که این اتفاق‌ها حاصل تلاش دوستانی است که در مجموعه باشگاه به دنبال اهداف‌شان هستند. چند هفته قبل هم گفتم افرادی در باشگاه هستند که دوست ندارند این تیم نتیجه بگیرد و کارهایی می‌کنند که این نتایج رقم بخورد. شما می‌بینید رفتن جویباری از استقلال به ضرر این تیم شد.

پرویز مظلومی در پایان بازی اعلام کرده برای نفت تهران متاسف است که فقط روی ضربات ایستگاهی برنامه داشته، و همچنین انتقادات تندی علیه داور مطرح کرده است.

بنده هم اعتقاد دارم یک پنالتی برای استقلال گرفته نشد و اخراج میلاد فخرالدینی هم بسیار سخت‌گیرانه بود و نباید این تصمیم اتخاذ می شد. خطای فخرالدینی خیلی معمولی و بدبینانه بود. شاید به سختی می‌شد به او کارت زرد داد. موافقم که تصمیمات داور سخت‌گیرانه بوده است اما استقلال هفته قبل از داوری منتفع شد و توپی که در دقیقه 90 طالب‌لو بیرون کشید درون دروازه رفته بود. از این اتفاقات در فوتبال وجود دارد و گاهی داوری به ضرر و گاهی به سود می‌شود. البته استقلال روندی در بازی داشت که اگر 10 نفره هم نمی‌شد نمی‌توانست اتفاق خاصی بیفتد. این استقلال و این نوع بازی که ارائه می‌شود بوی قهرمانی نمی‌دهد. من قهرمانی را در این نوع بازی نمی‌بینم و استقلال اگر می‌خواهد موفق شود و حداقل کسب سهمیه کند باید عملکرد بهتری ارائه دهد.

 استقلال هفته بعد مقابل گسترش‌ فولاد حاضر می‌شود. این مسابقه را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال بازی سختی را در پیش دارد. آنها باید حواشی اطراف خود را جمع کنند و در بازی بعدی برنده شوند. می‌توان گسترش‌فولاد را شکست داد اما این بستگی به آن دارد که چطور حواشی را کنترل کنند و آماده این بازی شوند. گسترش تیم بسیار سرسختی است و این یک مسابقه حساس برای استقلال است.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

اخبار مرتبط

خواسته شفر از مدیریت استقلال پس از تمدید

نباید در برنامه ۹۰ هر حرفی بزنیم

تراکتورسازی در اهواز قهرمان را مشخص می‌کند/احتمال قهرمانی استقلال افزایش یافت

0 نظر

ارسال نظر

capcha