۲ شهید در تازه‌ترین جنایت صهیونیست‌ها در قدس اشغالی

 ۲ شهید در تازه‌ترین جنایت صهیونیست‌ها در قدس اشغالی

به گزارش سراج24، به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، دو جوان فلسطینی دیگر شب گذشته در قدس اشغالی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

بر اساس این گزارش، این دو شهید به‌نام‌های «منصور شوامره» و «عمر محمد احمد عمر» از ساکنان روستای القبیبه در شمال غرب قدس هستند.

رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی مدعی شدند که این دو شهید سلاح سرد و چاقو با خود حمل می‌کردند که نیروهای  اشغالگر نزدیک باب العامود به‌سمت آنها تیراندازی کردند.

از سوی دیگر «لوبا السمری» سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی گزارش داد که ساعات پایانی شب گذشته دو جوان عرب وارد منطقه باب العامود شدند که هر دو اسلحه خودکار در دست داشتند و شروع به تیراندازی به‌سمت نیروهای پلیس و گارد مرزی کردند و نیروهای پلیس نیز سریعاً واکنش نشان داده و هر دوی آنها را به قتل رساندند.

روز گذشته نیز نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت‌های خود علیه فلسطینیان، در غرب جنین 2 نوجوان فلسطینی را به شهادت رساندند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیل دو نوجوان فلسطینی را نزدیک روستای العرقه در غرب جنین به شهادت رساندند.

بر اساس این گزارش، این دو نوجوان عبارتند از: نهاد رائد محمد واکد (15ساله) و فؤاد مروان خالد واکد (15ساله) که از اهالی روستای العرقه در جنین هستند.

جمعیت هلال احمر فلسطین نیز اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیل از هر گونه امداد رسانی به این دو شهید ممانعت کردند.

برخی سایت‌های اسرائیلی مدعی شدند که یک یگان ارتش این رژیم هدف تیراندازی از سوی یک گروه مسلح فلسطینی قرار گرفت و نظامیان صهیونیست نیز به‌سمت آنها تیراندازی کردند که باعث شد 2 فلسطینی شهید شوند.

نظامیان صهیونیست همچنین یک فلسطینی دیگر به‌نام «نعیم احمد صافی» (17ساله) را در شمال شرق شهر بیت‌لحم واقع در جنوب کرانه باختری به شهادت رساندند.

نظامیان صهیونیست مدعی شدند که این جوان فلسطینی سعی داشت نظامیان را در گذرگاه «مزموریا» با سلاح سرد هدف قرار دهد.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که طی 4 ماه گذشته از آغاز انتفاضه قدس تا کنون 179 فلسطینی به شهادت رسیده و 30 صهیونیست نیز در عملیات های فردی فلسطینیان کشته شده‌اند.

مرکز مطالعات امور فلسطینی و اسرائیلی «قدس» در گزارشی که به بررسی اوضاع سراسر فلسطین اعم از اراضی اشغالی سال 1948، قدس، کرانه باختری و نوار غزه پرداخته، آورده است که طی چهار ماه گذشته در نتیجه عملیات‌های فردی فلسطینیان 30 صهیونیست کشته شده و 413 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بنابر این گزارش، 91 عملیات تیراندازی، 90 حمله با سلاح سرد و 24 عملیات زیر گرفتن با خودرو ثبت شده و علاوه بر آن 50 عملیات نیز خنثی شده است.

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha