نود و دومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

براساس گزارش‌ها وانتی پر از بنر با محتوای غیرقانونی در ۲۲ بهمن توقیف شده است/ قوه قضاییه گزارش‌های مجلس را پیگیری می‌کند

براساس گزارش‌ها وانتی پر از بنر با محتوای غیرقانونی در ۲۲ بهمن توقیف شده است/ قوه قضاییه گزارش‌های مجلس را پیگیری می‌کند

به گزارش سراج24، محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه امروز در نود و دومین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی راجع‌به ارائه گزارش کمیسیون اصل 90 در خصوص فوتبال به قوه قضاییه گفت: گزارش‌های مجلس به قوه قضاییه دو نوع است که در نوع اول گزارشی در صحن خوانده می‌شود و مجلس تصمیم می‌گیرد برای روشن شدن موضوع به قوه قضاییه بفرستد.

وی نوع دوم گزارش را، گزارش‌هایی دانست که کمیسیون اصل 90 تشخیص می‌دهد آن را به یک دستگاه نظارتی ارسال کند که در هر دو حالت قوه قضاییه مؤظف به انجام تحقیقات است و اینکه نمایندگانی از قوه قضاییه در سازمانی که گزارش از آن تهیه شده است حضور داشته باشند یا خیر در تحقیق از گزارش مؤثر نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤالی در خصوص جمع‌آوری بنرهای تبلیغاتی هاشمی رفنسجانی رئیس تشخیص مصحلت نظام در 22 بهمن گفت:‌ اگر جرمی مشهود باشد دستگاه انتظامی می‌تواند اقدامات لازم در آن خصوص را اجرایی کند ضمن اینکه در خصوص تعداد، اندازه و محل نصب بنر نیز در قانون انتخابات شرایطی تدوین شده است.

اژه‌ای تصریح کرد:‌ اگر کسی قبل از زمان مقرر تبلیغات خود را آغاز کند خلاف کرده است و اگر خارج از چارچوب قانون در هر شکلی حرکت کند باز هم خلاف است.

وی ادامه داد: اگر نامزدی اعم از مجلس یا خبرگان اقدامات واضح خلاف قانون انجام دهند قطعاً با آنها برخورد می‌شود و در این مورد قوای انتظامی این مسئولیت را برعهده دارد.

سخنگوی قوه قضاییه تأکید کرد: تا جایی که من اطلاع دارم روز 22 بهمن وانتی پر از بنر با محتوای خلاف قانون در حین راهپیمایی مشاهده شد که قصد توزیع بنرها را داشتند که اگر این موضوع صحت داشته باشد پیشگیری از توزیع آن کاری درست است و اگر غیر از این باشد موضوع در حال پیگیری است.

اژه‌ای در خصوص هجمه به شورای نگهبان نیز گفت: اگر کسی نسبت به شخصیت حقوقی که حسب وظیفه اقدام می‌کند، توهین کند مدعی‌العموم می‌تواند او را تعقیب کند ضمن اینکه توهین به هر شکل ممکن و به هر شخص اعم از حقیقی و حقوقی جرم است.

وی خاطرنشان کرد: البته نقد غیر از توهین است و اگر کسی مستدل و مستند نقدی داشته باشد نباید به وی متعرض شد بلکه باید از این نقد استقبال کرد.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

حسین هدایتی به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

جاسوس انگلیسی به ۱۰ سال زندان محکوم شد+جزئیات

آیا برای مهناز افشار تشکیل و حکم ممنوع الخروج صادر شده است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha