با وجود کاهش قیمت نفت؛

حفاری چاه‌های نفتی ایران در خلیج فارس افزایش می‌یابد

حفاری چاه‌های نفتی ایران در خلیج فارس افزایش می‌یابد

به گزارش سراج24، سعید حافظی در جمع کارکنان صنعت نفت گفت: افزایش ظرفیت تولید نفت خام، حفظ و نگهداشت تولید فعلی نفت در خلیج فارس و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ویژه مدیریت بهینه منابع مالی و اعتباری سه سیاست شرکت نفت فلات قاره در دوران پساتحریم است.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با تاکید بر اینکه ازسرگیری تولید نفت از چاه‌های قدیمی به ویژه با اجرای طرح‌های تولید ثانویه در سطح منطقه خلیج فارس مهمترین راهکار حفظ و نگهداشت تولید نفت خام به شمار می‌رود، تصریح کرد: بر این اساس یک برنامه جامع دو ساله به منظور حفاری و تعمیر چاه‌های نفت خان در منطقه خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول با تاکید بر این که نفت تولیدی ایران در منطقه خلیج فارس دارای مشتریان متعددی در بازار جهانی است، بیان کرد: حتی در دوران تحریم‌ها کمترین کاهش تکلیفی تولید نفت در حوزه فلات قاره رقم خورد و هم اکنون افزایش ظرفیت تولید نفت یکی از سیاست‌های راهبردی در این حوزه به شمار می‌رود.

به گفته حافظی، اولین و بیشترین نفتی که در سبد نفتی ایران مشتری دارد نفت تولیدی شرکت نفت فلات قاره است که با وجود تمام تحریم‌ها مشتری خاص خود را دارد.

وی با اشاره به محدودیت‌های تخصیص منابع مالی با توجه به سقوط قیمت جهانی نفت خام، بیان کرد: از این رو با توجه به کاهش اعتبارات، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و مدیریت بهینه منابع مالی بیش از هر دوره دیگری در سطح شرکت نفت فلات قاره به‌عنوان بزرگترین شرکت بهره‌برداری نفت ایران در منطقه خلیج فارس اجرایی خواهد شد.
 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

نام خلیج فارس به مالکیت ایران ثبت جهانی شد+سند

عملیات اجرایی پتروشیمی اندیمشک آغاز شد

آخرین وضعیت ستاره خودکفایی بنزین

0 نظر

ارسال نظر

capcha