«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

ائتلاف چندگانه دولتی‌ها برای انتخابات مجلس/ از لیست نوبخت-لاریجانی تا دولت- اصلاحات

ائتلاف چندگانه دولتی‌ها برای انتخابات مجلس/ از لیست نوبخت-لاریجانی تا دولت- اصلاحات

به گزارش سراج24 کمتر از دو هفته تا انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمان باقی مانده و در این بین دولت روحانی در تلاش است تا بدون ارائه لیست جداگانه٬ با هر جریان و گروهی ائتلافی تشکیل دهد و اسامی مدنظرش را در آن جای دهد.

روز گذشته روزنامه آرمان امروز(ارگان مطبوعاتی خاندان هاشمی) در گزارشی از لیست واحد لاریجانی- نوبخت خبر داد و نوشت: شنیده می‌شود 2 شخصیت مورد وثوق ملت درصدد هستند تا لیستی برای مجلس ارائه دهند تا خانه ملت هم مانند دولت رنگ آرامش و پیشرفت ببیند. اگر ارائه این لیست قطعی شود به طور حتم متشکل از میانه‌روهای اصلاح‌طلب، اصولگرا و فراجناحی‌ها خواهد بود. مشخص است که روحانی به عنوان رئیس‌جمهور نمی‌تواند طبق قانون درانتخابات به ارائه لیست بپردازد اما لاریجانی به سبب پایان دوران مسئولیتش این فرصت را دارد تا با همفکری روحانی به ارائه لیست بپردازد و البته باید در نظر داشت این دو مقام مسئول هر دو مورد حمایت جامعه مدرسین هستند بنابراین از دیدگاه‌های آنها هم در تعیین این لیست بهره خواهند برد. مجلس دهم به دنبال نمایندگانی است که برجام 2 را بدون بهانه‌گیری و برگزاری جلسات غیر مفید به سرانجام برساند، پس در این مسیر نیازمند نمایندگانی با برند اعتدال است

اما امروز محمدرضا عارف در گفتگویی با روزنامه اعتماد از حضور نمایندگان حزب اعتدال و توسعه در هیئت رئیسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان خبر داده است. او گفته "حزب اعتدال و توسعه نمایندگانی به هیات رییسه شورای عالی معرفی کرده‌اند که ما مشغول تعامل و تفاهم برای بستن لیست هستیم. خوشبختانه حدود ٨٠ درصد نفراتی که آنها اعلام کردند با لیست ما مشترک است. امیدواریم در جلسات آتی روی آن ٢٠ درصد باقیمانده هم به تفاهم برسیم. الان در حال بررسی روی کاندیداهای اختصاصی خودمان هستیم امیدواریم به نتیجه برسیم."

 

اخبار مرتبط

تاکید بر همکاری مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه

تایید پیش‌نویس برنامه هفتم توسعه از سوی رهبر انقلاب و ارجاع به مجمع تشخیص مصلحت

آملی لاریجانی: همه قوا و دستگاه‌ها باید برای تقویت بخش تعاون همکاری کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha