وزیر بهداشت در مراسم بزرگداشت روز پرستار

مسیر تحقق مطالبات پرستاران قانون است/ تأخیر در پرداختی پرستاران به شدت کاهش یافته

مسیر تحقق مطالبات پرستاران قانون است/ تأخیر در پرداختی پرستاران به شدت کاهش یافته

به گزارش سراج24، سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز پرستار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعتراضات صنفی و پیگیری مطالبات پرستاران از طریق قانون باید انجام شود و هر کس قانون را نقض کرده حتماً اقدام او با سیاسی‌‌کاری همراه بوده است. غیر از این کشور قابل اداره نیست و هر کاری باید از مسیر صحیح خود پیش رود.

وی افزود: نقض قانون و اختلال در برخی امور چه پزشک باشد، چه کارگر یا بقیه صنوف نقض قانون است و باید هر اقدامی را از طریق مسیر صحیح آن انجام داد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مطالبات جامعه پرستاری به حق است و آنها نیز در مسیر صحیح این موضوع را دنبال می‌کنند، گفت: پیش از این پرداختی پرستاران 12 تا 24 ماه تأخیر داشت ولی ما توانستیم در مقطعی آن را به یک تا 2 ماه برسانیم ولی گاهی به دلیل موضوع بیمه‌ها تأخیراتی در این رابطه ایجاد می‌شود.

هاشمی اضافه کرد: مزایا 1.7 برابر افزایش یافت البته در برخی از رشته‌ها مثل روانپزشکی، ICU و پرستاری سختی کار پرداخت نمی‌شد که پس از اجرای برنامه‌هایی توانستیم تغییراتی در این زمینه ایجاد کنیم و بخش خصوصی و تأمین اجتماعی نیز باید در این زمینه تعبیت می‌کردند ولی برخی از دانشگاه‌ها این موضوع را نپذیرفتند که با فرمول جدید پرداختی مزایا صورت بگیرد ولی به طور کلی در 40 دانشگاه این موضوع در حال انجام است.

وی به موضوع کمبود پرستار اشاره کرد و گفت: افزایش نیروی پرستاری برای بیمارستان‌های جدید است و بیمارستان‌های قبل همچنان با مشکل کمبود پرستار مواجه‌اند حق پرستاران بیشتر از آنچه است که اکنون به آن توجه شده است.

وزیر بهداشت با تأکید براینکه دو دستگی‌های ایجاد شده در جامعه پرستاران خوب نیست، گفت: وزارت بهداشت نهایت تلاش خود را کرد تا جشن امروز که به صورت جداگانه توسط سازمان نظام پرستاری و ما انجام شد یکی باشد ولی چنین موضوعی محقق نشد البته در حال حاضر همه چیز خوب است و همه آخر سر به این نتیجه می‌رسند که منافع آنها در وحدت نظر است.

هاشمی مهم‌ترین پرستاری را دیده نشدن آنها برشمرد و گفت: پرستاران نیاز دارند که مردم و مسئولین آنها را ببینند. انتظارات آن بخشی مربوط به منزلت اجتماعی و بخشی مربوطه به معیشت آنها است که ان‌شاءالله در قالب تعرفه خدمات پرستاری قسمتی از مطالبات آنها برطرف شود.

وی در پایان پیشانی خدمت در حوزه سلامت را جامعه پرستاری دانست و ابراز امیدواری کرد که مشکلات پرستاران با توجه دولت و مجلس به حداقل برسد.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

بررسی طرح اعاده‌ی اموال نامشروع مسئولان در جلسه‌ی فوق‌العاده‌ی امروز مجلس

انتصابات جزء اختیارات شهردار است و شورا در آن دخالت نمی‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha