رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور

رفاه پیش‌بینی شده برای مجرمان سیاسی امروزه برای تمام زندانیان در حال اجراست/زندانیان در ایران لباس زندانی نمی‌‌پوشند

رفاه پیش‌بینی شده برای مجرمان سیاسی امروزه برای تمام زندانیان در حال اجراست/زندانیان در ایران لباس زندانی نمی‌‌پوشند

به گزارش سراج24، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در خصوص آمادگی سازمان زندان‌ها برای رعایت شرایط نگهداری مجرمان سیاسی در صورت تصویب نهایی جرم سیاسی تصریح کرد: در راستای حقوق افراد و زندانبانی اسلامی بیشتر شرایطی که قانونگذار برای نگهداری مجرمان سیاسی تعریف کرده است هم اکنون در سازمان‌ زندان‌ها برای زندانیان حقوقی و کیفری رعایت می‌شود.

وی در خصوص به تن نکردن لباس زندان برای مجرمان سیاسی گفت: در حال حاضر هیچ زندانی در زندان، لباس زندانی به تن نمی‌کند مگر به ضرورت؛ برای مثال هنگام اعزام به دادسرا یا دادگاه به سبب مسائل کنترلی و امنیتی، لباس زندانی به تن می‌کنند.

جهانگیر در خصوص ملاقات هر روزه زندانیان با خانواده درجه یک به عنوان موضوع دیگر قانون نگهداری مجرمان سیاسی در زندان خاطرنشان کرد: دسترسی به خانواده‌ و تماس با آنان هم اکنون برای تمام زندانیان اجرا می‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد که جزو معدود کشورهایی هستیم که امکان تماس زندانی با خانواده‌اش مهیاست.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور افزود: زندانیان متأهل می‌توانند در شرایطی جدا از سایر زندانیان با خانواده خود ملاقات کنند که به آن ملاقات شرعی می‌گویند.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

بازدید وزیر بهداشت و رئیس سازمان زندان‌ها از زندان قزل‌حصار

0 نظر

ارسال نظر

capcha