دولت مسئولیت بزرگی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

آیت الله دری نجف آبادی: راهپیمایی ۲۲ بهمن منافع ملی و مصالح کشور را تقویت می‌کند

آیت الله دری نجف آبادی: راهپیمایی ۲۲ بهمن منافع ملی و مصالح کشور را تقویت می‌کند

به گزارش سراج24،آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به تحول بزرگ امام خمینی(ره) در جهان اسلام اظهار داشت: کاری که امام راحل(ره) در زمان خود انجام دادند کاری شبیه کار انبیاء بود، در زمان پیامبر(ص) دو قدرت بزرگ شرق و غرب(ایران و روم) در مقابل هم ایستاده بود که پیامبر(ص) فرمودند "نه شرقی و نه غربی حکومت اسلامی" و امام خمینی(ره) همین سخن را فرمودند و در عمل نیز اجرا کردند.

وی افزود: پیامبر(ص) تحول عظیمی در نگاه، اندیشه و بینش‌ها به وجود آوردند و مردمی را که اسیر خرافات بودند را نجات دادند و همه را به سوی قران فرا خواندند، پیامبر(ص) مردم را از مرگ به حیات، از ظلمات به نور، از باطل به حق و از شرک به توحید دعوت کردند و امام خمینی(ره) همین تحول بزرگ را انجام دادند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی یک خط قرمز روی تمام جریانات انحرافی مانند سوسیالیسم، مارکسیسم، سکولاریسم کشیده و یک سر فصل جدید در جهان بشریت گشود شد و اقدامات امام راحل حتی به کلیسا و مسیحیت آبرو بخشید.

آیت‌الله دری نجف آبادی با اشاره به اقدام مهم امام راحل گفت: بزرگترین اقدام امام خمینی(ره) تحول، احیاء معارف دینی، احیاء قرآن و احیای ولایت فقیه بود، در زمان طاغوت در حوزه پزشکی واردات داشتیم ولی امروز کشور ایران در سطح علمی در جهان مطرح است و شاهدیم که بیشتر دانشمند مطرح جهان، ایرانی هستند.

وی ادامه داد: کل ظرفیت نیروگاه‌ها در زمان ظاغوت به 12 هزار مگاوات نمی‌رسید ولی امروز در کشور بیش از 60 هزار نیروگاه برق فعال است و شبکه گاز رسانی و دیگر امکانات به دورترین روستا رسیده که همه اینها از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: در زمان طاغوت برنامه نگین امریکا با عنوان "سیاست از دیانت جدا است" اجرا می‌شد که امام خمینی(ره) آن را کنار زدند و امروز اگر روحانیت در حوزه سیاست حر ف نزند و در حوزه سیاست دخالت نکند چیزی کم دارد، امام راحل بر سیاست انبیاء تاکید می‎کردند نه سیاستی که بر مبنای دروغ باشد، سیاستی را که امام(ره) بنا نهادند بر پایه عدالت است.

وی افزود: امام راحل راهی را برای ما باز کردند و امروز رهبر معظم انقلاب با قدرت، صلابت، هوشیاری، آگاهی، ایمان و خداشناسی مسیر امام(ره) را ادامه می‌دهند و وظیفه ملت، عاشقان و دوستداران امام حسین(ع) تلاش مضاعف و جهاد همه جانبه برای دستیابی به توفیقات بالاتر است.

امام جمعه اراک تصریح کرد: حضور مردم در صحنه راهپیمایی و انتخابات قبل از اینکه یک وظیفه ملی باشد یک وظیفه اسلامی، شرعی و اخلاقی است و سبب عظمت، وحدت ملی، تقویت قدرت ملی شده و حماسه ملی و شکوه ملی خودمان را به رخ دنیا می‌کشیم و اعلام می‌کنیم ملت ما زنده، آزاد و یکپارچه است.

آیت‌الله دری نجف آبادی با اشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: برای خدا، برای اسلام، برای اهل بیت(ع)، برای عظمت اسلام و قران در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنید، آنچه دلها را بسیج و متعهد می‌کند منافع ملی و مصالح ملی نیست بلکه مصالح ملی و منافع ملی در سایه وحدت ایجاد می‌شود، آنچه دل‌ها را بسیج می‌کند قدرت و وفاداری به امام راحل و پاسداری از شهدا و عظمت اسلام است.

وی ادامه داد: امام(ره) چراغ معنویت را که در رژیم طاغوت خاموش شده بود روشن کردند، 22 بهمن یک روز به یاد ماندنی است و روزی است که ملت با حضور خود یکبار دیگر عظمت خود را به رخ جهانیان خواهد کشید.

امام جمعه اراک بیان کرد: 7 اسفند روز بزرگی است، در 7 اسفند آمار حضور مردم را در پای صندوق‌های رای باید باشکوه و خیره کننده باشد، انتخابات امری زودگذر است و تمام می‌شود آنچه مهم است این است که کار کشور ادامه دارد و صحنه کشور فقط پارلمان و کرسی نیست.

وی خاطرنشان کرد: خبرگان و مجلس دارای جایگاه ویژه‎ای است یک نماینده اگر در مجلس فعال باشد در برابر همه ملت پاسخگو و در دنیا نقش آفرین است.

آیت‌الله دری نجف آبادی با اشاره به وظیفه دولت گفت: دولت مسئولیت عظیمی در پیشرفت و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، در این میان شهرستان ساوه به عنوان دومین شهرستان استان از ظرفیت بالایی در زمینه کشاورزی، دانش افزایی، منطقه ویژه اقتصادی برخوردار است، واحدهای تولیدی موجود پس از برجام باید به صورت سه شیفته کار کرده تا ظرفیت واحدها به 100 درصد برسد، برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم زمینه صادرات غیر نفتی فراهم شود.

وی افزود: برجام باید سبب تحول اقتصادی شده و با بیکاری مبارزه و زمینه اشتغال فراهم شود، باید 900 هزار میلیارد تومان منابع بانکی و نقدینگی کشور در عرصه تولید هزینه گردد، با سرمایه گذار خارجی در کشور مشکل نداریم ولی همزمان با آن باید روی پای خود بایستیم، مراقب نفوذ و نقشه‌های دشمنان باشیم، دشمن برای نفوذ خود به شکل‌های مختلف متوسل می‌شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: ما می‌توانیم بازارهای خارجی را با کالای ایرانی اشغال کنیم، با اسراف، تبذیر و تزریق نقدینگی مسائل حل نمی‌شود و این کار همت بلند می‌خواهد.

آیت‌الله دری نجف آبادی با مقایسه کشور ایران با کشورهای دیگر اضافه کرد: پس چگونه است که کشور ما می‌تواند در عرصه علمی مطرح باشد ولی نمی‌خواهد بازارهای جهانی به دست آورد، کشوری مثل چین در ساخت دوچرخه ناتوان بود ولی امروز بازارهای جهان در اشغال کالاهای چینی است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در جهان مثل ژاپن که به عنوان دومین قدرت اقتصادی جهان مطرح است شویم، باید حداقل روزی 10 ساعت کار مفید انجام بدهیم، آموزش و پرورش منشاء تحول در ژاپن شد ما هم باید در عرصه اموزش و پرورش سخت کار کنیم.

امام جمعه اراک تصریح کرد: به جای تظاهر و مخالفت باهم باید دست به دست هم دهیم، عده‌ای در عرصه دفاع و شهادت، عده‌ای در جبهه فردی و عده‌ای در جبهه فرهنگی مشغولند و باید سعی کنیم فرهنگ سالمی داشته باشیم.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

فیلم| من واسه آزادی و راحتیم اومدم!

فیلم| اعلام خبر پیروزی انقلاب توسط آیت‌الله خامنه‌ای

فیلم| تایم لپس راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha