مقدم‌فر :

سخنان رهبری چراغ روشنی است که راه را در رسانه به ما نشان می‌دهد

سخنان رهبری چراغ روشنی است که راه را در رسانه به ما نشان می‌دهد

به گزارش سراج24، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، لزوم موفقیت و پیشبرد فضای رسانه‌ای در راستای اهداف نظام را جبهه‌سازی دانست و گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب نقشه‌ای برای پیدا کردن راه صحیح در فضای مجازی و رسانه‌های انقلابی است که اگر این رهنمودها نبود، رسیدن به موفقیت بسیار سخت‌تر از چیزی بود که فکرش را می‌کردیم.

مسئول ستاد نشر و تبلیغ نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، جبهه‌سازی در عرصه رسانه‌ای انقلاب را یکی از لازمه‌های رشد و موفقیت آن دانست و گفت: امروز یکی از ضرورت‌های انقلاب اسلامی این است که نیروهای وفادار به انقلاب که توان فعالیت در فضای مجازی و دیجیتال را دارند، با هم جمع شوند و حرکتی جهادی و قرارگاهی داشته باشند؛ آن هم در شرایطی که امروز، در فضای مجازی ما شاهد این هستیم که دشمن جبهه وسیعی تشکیل داده است و از زوایای مختلف، مشغول مبارزه با انقلاب اسلامی است. آن‌ها از همه حوزه‌ها یعنی حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس ادامه داد: حالا در چنین شرایطی لازم است که نیروهای انقلاب هم با هم تشکیل جبهه بدهند. البته این به این معنا نیست که حتماً همگی با هم یکی شوند اما باید به شکل جبهه‌ای عمل کنند. این جبهه‌ای عمل کردن یعنی چه؟ یعنی هماهنگ عمل کردن، یعنی هم‌افزا بودن، مکمل بودن و متصل بودن به یک فرماندهی واحد، متصل بودن به یک قرارگاه منسجم که آن قرارگاه، قرارگاهی هماهنگ‌ساز برای اعضای این جبهه است. در واقع جبهه تشکیل یک سازمان می‌دهد و اجزایی به هم پیوسته دارد که همگی از یک منبع واحد انرژی و البته دستور می‌گیرند.

مقدم‌فر، راه عبور از معظلات و ناهنجاری‌های موجود در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور را هم جبهه‌سازی دانست که به گفته او باعث آسان شدن بسیاری از امور می‌شود و گفت: به نظر من جبهه‌ای شدن و فعالیت جبهه‌ای خانواده رسانه‌ای انقلاب اسلامی و دیجیتال در فضای امروز، زمینه‌ای خواهد بود که مشکلات و موانع را از سر راه برداشته بشوند و اصلاح رفتار در خیلی از مسائل ناپسند رخ بدهد. واقعیت این است که ما گاهی با تنها بودن نمی‌توانیم از تمام توانمان استفاده کنیم و از موانع عبور کنیم. بدون هماهنگ بودن، در مسیر راه‌مان با چالش‌های زیادی روبرو خواهیم که نیازمند کمک دیگران هستیم. اما با هم بودن، متحد بودن و هم‌افزا بودن باعث می‌شود بزرگترین موانع از سر راه برداشته شود و حل شود. این خودش بهترین راه‌حل برای تسهیل امور و حل مشکلات می‌شود.

وی با اشاره به سیاست‌های فرهنگی مورد نظر نیروهای انقلابی، از سخنان رهبر انقلاب به عنوان چراغ راهی تعبیر کرد که اگر از ایشان کمک بگیریم، قطعا به موفقیت خواهیم رسید و در این رابطه بیان کرد: به نظر می‌رسد که تنها چیزی که در پیاده کردن فرهنگ انقلابی در فضای رسانه و تاثیر بر فضای جامعه می‌تواند موثر باشد، فرمایشات حضرت آقا است که به طور مکرر در این زمینه صحبت فرموده‌اند. ما باید مانند یک نقشه راه و قطب‌نما از حرف‌هایشان استفاده کنیم تا مسیر این قرارگاه و جبهه برایمان باز شود و این فضا را نشان‌مان بدهد. رهنمودهای ایشان، مانیفستی است که اگر از او پیروی کنیم و آن را راهبرد اساسی خودمان قرار بدهیم، می‌توانیم به افق‌های بلندی دست پیدا کنیم و واقعا خدا را شکر که امروز این نعمت بزرگ در اختیار ما است.

مقدم‌فر در پایان با تقدیر از عوامل اجراکننده نمایشگاه‌ رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، گفت: اتفاقی که امروز رخ می‌دهد، برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب فرهنگی است. در حقیقت این نمایشگاه، محصولی را نمایش نمی‌دهد. البته ممکن است محصولاتی جزیی هم در بین باشد اما این نمایشگاه بیش از اینکه بخواهد چیزی را نشان بدهد، می‌خواهد اجزایی را که در فضای دیجیتال و فضای رسانه‌ای مشغول به کار هستند، اعم از سایت‌‌های خبری، بازی‌های یارانه‌ای و سایت‌هایی که در حوزه‌های اجتماعی کار می‌کنند را بیشتر از گذشته به هم مرتبط کند. اینکه همه بیایند و به بهانه یک نمایشگاه دور هم جمع بشوند و آن ارتباط مورد نظر برای تشکیل قرارگاه و ستاد شدن ایجاد شود. طبیعتاً این یکی از ضرورت‌های انقلاب اسلامی در فضای رسانه‌ای کشور است.
 

اخبار مرتبط

دوره‌های آموزشی «هنر و رسانه انقلاب» در مشهد برگزار می‌گردد

‏«خاطرات جبهه»‏ رهبر انقلاب به بازار کتاب آمد

نرم‌افزار چند رسانه‌ای «چند بار بگویم؟» توسط مرکز عصر ظهور اهواز منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha