مطهری: لیست ما هنوز نهایی نشده است

مطهری: لیست ما هنوز نهایی نشده است

به گزارش سراج24، این روزها برخی اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از این است که احتمالا فهرست دولت و فراکسیون رهروان ولایت همان فهرست علی مطهری با عنوان "لیست صدای ملت" است.

براساس این اخبار، گویا مذاکراتی توسط کاظم جلالی از سوی فراکسیون رهروان ولایت مجلس و محمد نهاوندیان و محمدباقر نوبخت از سوی دولت با علی مطهری برای ارائه لیست واحد صورت گرفته است.

گفته می‌شود در این فهرست حداقل 5 تا 10 نامزد از جریان اصلاحات حضور دارند و این مذاکرات و رایزنی‌ها در مرحله‌ای است که در مورد سرلیست‌ها نیز صحبت شده که در مورد سرلیستی محمدرضا عارف و علی مطهری به توافق رسیده‌اند و فراکسیون رهروان نیز اصرار دارد کاظم جلالی به عنوان سرلیست سوم فهرست صدای ملت معرفی شود.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم، درباره صحت و سقم این اخبار گفت: لیست صدای ملت هنوز نهایی نشده و هیچ ائتلاف و بده بستانی با گروه‌های مختلف و دولت نداریم.

وی تاکید کرد: برای قرار دادن اشخاص در لیست یک سری معیارهایی داریم که این معیارها شامل مستقل بودن، وامدار افراد و گروه‌ها نبودن، حریت و آزادگی، توجه به حقوق مردم و حساسیت نسبت به مسائل فرهنگی و احکام اسلام است.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه کسانی که به طور نسبی این معیارها را داشته باشند، در لیست قرار می‌گیرند، گفت: در مورد مصادیق تا حدودی بحث کردیم و یک فهرست اولیه تهیه شده، اما هنوز نهایی نشده و لیست صدای ملت اوایل هفته آینده نهایی خواهد شد.

مطهری ادامه داد: ملاک ما این است که افرادی که آن معیارها را بیشتر داشته باشند، در اولویت حضور در لیست خواهند بود.

وی در پاسخ به این سؤال که برای تعیین گزینه‌ها آیا با دولت وارد مذاکره شده‌اید؟ گفت: خیر؛ اصلا توجه‌ای به حامی دولت بودن یا نبودن یا عضو فراکسیون رهروان ولایت بودن یا نبودن، نداریم و حتی ممکن است، یک نفر از لیست اصولگراها نیز در لیست ما باشد، چرا که ما بیشتر به معیارها توجه می‌کنیم.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

تشکر آیت‌الله جنتی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha