تظاهرات مردم بحرین در آستانه سالروز قیام ۱۴ فوریه

تظاهرات مردم بحرین در آستانه سالروز قیام ۱۴ فوریه

به گزارش سراج24، به نقل از مرآه البحرین، مردم بحرین برای بزرگداشت پنجمین سالروز قیامی که از 14 فوریه سال 2011 آغاز شده است، در مناطق مختلف این کشور تظاهرات کردند.

ساکنان جزیره ستره واقع در جنوب منامه، منطقه ابوصیبع، عالی، الدیه و المعامیر درآستانه پنجمین سال انقلاب بحرین تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان در تظاهرات شب گذشته خود تاکید کردند که بر اعتراضات خود تا رسیدن به تحقق خواسته های آنها ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش، نظامیان آل خلیفه با گازهای اشک آور و گلوله های ساچمه ای تظاهرات مسالمت آمیز مردم بحرین را سرکوب کردند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی  آنها را به زندانهای طولانی‌مدت محکوم کرده است.

سرکوب نظامند زنان در بحرین

یک نهاد حقوق بشری غیردولتی در بحرین درباره سرکوب نظامند رژیم آل خلیفه علیه فعالان حقوق بشر زن در این کشور به شدت ابراز نگرانی کرده است.

مرکز حقوق بشر بحرین روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مقامات این کشور به عمد مدافعان حقوق بشر زن را هدف قرار می‌دهند تا علاوه بر انتقام گیری از خانواده آنان، این افراد را از اقدامات ضد رژیم باز دارند.

[ بحرین]

این بیانیه همچنین خواستار آزادی فوری همه فعالان زن در بند رژیم حاکم در بحرین شد.

این گزارش در حالی منتشر شد که دادگاه تجدید نظر اخیرا حکم حبس 9 ماهه زینب الخواجه، فعال حقوق بشر بحرینی را تایید کرد. وی متهم به توهین به نیروهای پلیس رژیم آل خلیفه است.

عبدالهادی الخواجه، پدر زینب نیز هم اکنون در حال گذراندن حکم حبس ابد به اتهام توطئه برای سرنگونی رژیم آل خلیفه است.

اخبار مرتبط

سانسور جنایت علیه غزه در رسانه‌های غربی

سالروز انقلاب هم خونین شد

الدیهی: دولت بحرین با صدور احکام اعدام نمی‌تواند اراده ملت را بشکند

0 نظر

ارسال نظر

capcha