امام جمعه موقت تهران:

رد صلاحیت برخی از افراد به‌معنای نبود کفایت در دیگر عرصه‌های خدمت‌رسانی نیست

رد صلاحیت برخی از افراد به‌معنای نبود کفایت در دیگر عرصه‌های خدمت‌رسانی نیست

به گزارش سراج24، امام جمعه موقت تهران گفت: برخی از افراد شرکت کننده درانتخابات طبق نظر شورای نگهبان صلاحیت خدمت در مجلس یازدهم و نیز خبرگان رهبری را کسب نکرده‌اند، اما در دیگر عرصه‌های کشور درب‌های خدمت به روی آنان باز است و می‌توانند در فضای دیگری به خدمت بپردازند.آیت الله احمد خاتمی شامگاه شنبه در جمع نمازگزاران مسجد انقلاب ساوه با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا نقش مهمی در انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی به نسل سوم و چهارم انقلاب دارد اظهار داشت: دهه فجر گویای قدرت همبستگی اقشار مختلف جامعه در برابر جنایات رژیم باطل طاغوت است و این ایام باید به بهترین نحو پاس داشته شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران ثمره اعتمادسازی مسئولان نظام به منظور تبعیت از مکتب اسلام و اعتماد ملت همیشه در صحنه کشورمان به‌ رهبری امام راحل (ره) است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توطه های حکومت رژیم پهلوی گفت: رهبری امام راحل(ره) در دوران هشت ساله دفاع مقدس و ایستادگی در برابر استکبار شاهی از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود و ولایتمداری رمز پیروزی کشورمان در عرصه‌های مختلف است.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: مردمی بودن انقلاب مهمترین ویژگی‌های نظام اسلامی ایران است چراکه این انقلاب با رهبری امام(ره)، مشارکت و صبر و استقامت همه آحاد مردم جامعه در برابر جنایتکاران رژیم پهلوی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: بایستی وقایع انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین گردد چراکه بازخوانی تحرکات زمان انقلاب به ویژه برای نسل جوان امروز سبب بصیرت افزایی می شود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: باید با حرکت در مسیر انقلاب اسلامی و ولایت فقیه حافظ ارزشهای نظام و انقلاب باشیم و از ولایتمداری بدون عمل پرهیز کنیم.

آیت الله خاتمی بااشاره به درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری ادامه داد: شورای نگهبان به‌ عنوان ناظر و امین ملت کف صلاحیت‌ها را در انتخابات مشخص می‌کند و احراز صلاحیت از سوی این شورا به این معنا است که کاندیداها حداقل شاخصه‌های قانونی را در عرصه کاندیداتوری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از افراد شرکت کننده درانتخابات طبق نظر شورای نگهبان صلاحیت خدمت در مجلس یازدهم و نیز خبرگان رهبری را کسب نکرده اند، اما در دیگر عرصه های کشور  درهای خدمت به روی آنان باز است و می‌توانند در فضای دیگری به خدمت بپردازند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم با انتخاب فرد اصلح، سقف صلاحیت‌ها را تعیین می‌کنند، گفت: اینکه کاندیدایی مورد تأیید شورای نگهبان است نمی‌تواند ملاک انتخاب باشد، چراکه باید در این میان ملاک را انتخاب فرد اصلح قرار داد و به وی رای دهند و فرد اصلح باید قانون را متوجه شود و در عرصه قانون اظهارنظر داشته باشد.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: تخریب وتوهین به نامزدها خلاف موازین شرع وقانون است و در این میان نیز تضعیف جایگاه نهادهای قانونی انقلاب اسلامی جایز نیست.

وی افزود: پرهیز از التهاب و دعوت به حضور حداکثری در انتخابات پیش رو مسیر حرکت صحیح در خط ولایت و رهبری است.

امام جمعه موقت تهران بااشاره به اینکه درانتخابات خبرگان رهبری موضوع اصلح مطرح است گفت: مهمترین ویژگی نامزدهای اصلح در عرصه انتخابات خبرگان، ولایتمداری و همراهی با ولی‌فقیه است.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

اخبار مرتبط

شورای نگهبان طرح طرح تامین کالاهای اساسی مجلس را تایید کرد

دیدار عضو جدید شورای نگهبان با آیت‌الله یزدی

باید با معرفت عاشورایی و با اقتدار بیشتر مبارزه با استکبار را ادامه دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha