مدیرعامل ستاد دیه کشور خبر داد

آزادی ۱۴ هزار زندانی در دو سال بدون یک ریال اعتبار دولتی

آزادی ۱۴ هزار زندانی در دو سال بدون یک ریال اعتبار دولتی

به گزارش «سراج24» به نقل از روابط عمومی ستاد دیه، سید اسدالله جولایی، درباره برنامه‌های ستاد دیه در ایام‌الله دهه فجر از آزادی حداقل 3 زندانی در هر روز از این دهه در هر استان خبرداد و گفت: با اجرای این سیاست در تمام استان‌ها پس از پایان ایام دهه فجر حداقل 960 نفر زندانی آزاد می‌شوند

آزادی 8 هزار و 498 نفر زندانی به کمک ستاد دیه در سال گذشته

مدیرعامل ستاد دیه با بیان اینکه در سال گذشته 8 هزار و 498 نفر با کمک ستاد دیه از زندان‌ها آزاد شدند، گفت: این تعداد حدود 725 میلیارد تومان بدهی داشتند، البته درحال حاضر حدود 9 هزار و 367 زندانی غیرعمد در زندان‌های کشور هستند که از این تعداد حداقل 53 نفر بدهکار نفقه، نزدیک به 2000 نفر بدهکار مهریه،  5300 نفر بدهکار مالی، 200 نفر بدهکار در حوادث کارگاهی و حدود 1300 نفر بدهکار حوادث رانندگی هستند.

جولایی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد زندانی غیرعمد متعلق به استان‌های تهران، فارس، مازندران، اصفهان و گیلان است، تصریح کرد: از محل تسهیلات قرض‌الحسنه قریب به 15 هزارنفر از سال 84 تاکنون آزاد شدند.

کمک 2 میلیارد تومانی مردم به ستاد دیه از طریق خودپردازها

وی با بیان اینکه بخش بیشتر بودجه ستاد از محل کمک‌های مردمی تامین می‌شود، گفت: طی 2 سال گذشته دولت هیچ پولی را به ستاد دیه اختصاص نداده، هرچند که مجلس سال گذشته حدود 5 میلیارد تومان برای ستاد مصوب کرد اما تاکنون یک ریال هم در اختیار ستاد قرار نگرفته  است.

جولایی با اشاره به اینکه در سال جاری حدود 150 هزار نفر از طریق خودپردازها به ستاد دیه کمک کردند، گفت: میزان کمک های مردمی در سال جاری از طریق خودپردازها حدود 2 میلیارد تومان است، البته از طریق مراجعه حضوری به ستاد هم 200 نفر به میزان  یک و نیم  میلیارد تومان کمک کردند.

کمک 36 میلیارد تومانی مردم به ستاد دیه درسال 94

مدیرعامل ستاد دیه  با بیان اینکه در طی 25 سال اخیر این ستاد 91 هزار نفر را از زندان‌ها نجات داده است، گفت: طی 6 ساله گذشته 1074 جشن گلریزان در کشور برگزار شده است، همچنین درسال جاری بیش از 220 گلریزان اجرا شده، حتی در استان سیستان و بلوچستان هم قریب به 20 گلریزان برگزار شده است.

جولایی همچنین با تاکید بر اینکه طی 6 سال گذشته مردم 163 میلیارد تومان به ستاد دیه کمک کردند، گفت: در سال 94 مردم حدود 36 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان به این ستاد کمک کردند، البته برای آزادی زندانیان در 9 ماهه سال 94 ،  ستاد دیه پنج هزار و 486 نفر آزادی داشته که از این تعداد 211 نفر زن و پنج هزار و 275 نفر مرد بودند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه ستاد 175 میلیارد تومان فقط از صاحبان حق و طلبکاران گذشت گرفته است، تصریح کرد: پایه اعطای تسهیلات قرض الحسنه به ستاد دیه در سال 85 به ثمر نشست و در آن زمان 20 میلیارد تومان مجلس به عنوان قرض‌الحسنه برای ستاد دیه مصوب کرد.

همکاری ستاد با سازمان اقتصاد اسلامی در جهت جذب منابع قرض‌الحسنه بدون کارمزد

وی گفت: در حال حاضر بانک‌های ملت، تجارت، رفاه و صادرات از بانک‌های عاملی هستند که تسهیلات قرض‌الحسنه به ستاد دیه پرداخت می‌کنند، البته مهم‌ترین اقدام ستاد با همکاری سازمان اقتصاد اسلامی ایران و بانک تجارت اعطای منابع قرض الحسنه بدون کارمزد برای آزادی زندانیان است.

جولایی با اشاره به اینکه در سال گذشته طبق آمارهای پلیس راهور ناجا 221 هزار 851 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند، گفت:  همچنین 291 هزار و 300 نفر مصدوم شدند که این آمارها بسیار نگران کننده است.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه 10 میلیون و 800 هزار موتور سیکلت در خیابان‌ها تردد می‌کنند، افزود: 17 میلیون و 600 هزارخودرو نیز درسطح شهر فعالیت دارند، البته با تلاش‌های صورت گرفته کشته‌ها و تلفات در جاده‌ها به 17 هزار نفر کاهش پیدا کرده است؛ هرچند که باید به این نکته تاکید کرد که در حال حاضر جامعه از فقر فرهنگی رنج می‌برد و به دلیل بی‌توجهی مردم به رعایت قانون تعداد بسیاری در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

تمدید قانون بیمه شخص ثالث به مدت یکسال و نیم در سال 92

وی با یادآوری اینکه ستاد دیه و کمک به آزادی زنداینان نیازمند در سال 69 فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: در آن مقطع زمانی مشکلات ستاد بسیار بود و تامین اعتباربرای آزادی زندانیان به سختی صورت می گرفت.

جولایی با یادآوری تصویب قانون بیمه شخص ثالث در سال 74 ، ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که قانون بیمه شخص ثالث ناقص اجرا می‌شود بنابراین پس از برگزاری جلسات مختلف با کمیسیون اقتصادی مجلس و رایزنی با برخی کارشناسان در سال 84 اصلاحاتی روی قانون انجام گرفت و با رأی نمایندگان به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون بیمه شخص ثالث برابر اصل 85 پنجساله و به صورت آزمایشی اجرا شد، گفت: ستاد دیه اواخر سال 91 طرح دائمی شدن قانون را پیشنهاد داد و پس از آن سندیکا در سال 92 طرح اصلاح قانون را ارائه کرد، اما پس از بررسی‌های بسیار قانون بیمه شخص ثالث به مدت یکسال‌ونیم دیگر در سال 92 تمدید شد.

مدیرعامل ستاد دیه افزود: در حال حاضر اجرای قانون تا پایان اسفند جاری اعتبار دارد، بنابراین با توجه به اهمیت موضوع و توجه هیات رئیسه مجلس هفته گذشته 68 ماده این قانون در راستای دائمی شدن تصویب و به شورای نگهبان ارسال شد.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

اخبار مرتبط

وقتی یک دروغ قدیمی، دوباره بازنشر می‌شود

دندانپزشک نیکوکار بدهی 8 نفر زندانی را پرداخت کرد

رضا هلالی با هدایای تولدخود، ۳۰ زندانی را آزاد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha