کاخ سفید:

آمریکا در صورت لزوم علیه داعش در لیبی اقدام خواهد کرد

آمریکا در صورت لزوم علیه داعش در لیبی اقدام خواهد کرد

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در سخنانی تصریح کرد: اگر لازم باشد آمریکا اقدامات یکجانبه ای را برای حفاظت از شهروندان آمریکایی در لیبی انجام خواهد داد، رئیس جمهور آمریکا برای انجام این کار کوتاهی نخواهد کرد.

ارنست در این باره توضیحی نداد که آیا اوباما درباره احتمال اعزام نیروی زمینی به لیبی تصمیم گیری کرده است یا نه اما گفت: رئیس جمهور آمریکا عزم خود را برای اتخاذ اقدام قاطع، حتی در لیبی نشان داده است.

سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: آمریکا از دولت وحدت در لیبی حمایت می کند ولی هنوز خیلی زود است که بگوییم نحوه کمک های آمریکا به دولت لیبی چه خواهد بود.

برخی منابع آگاه نیز اعلام کرده اند که مقام های آمریکا و انگلیس فشار زیادی را به لیبی وارد می کنند تا 1000 سرباز نظامی انگلیسی را برای مقابله با تروریست های داعش، در خاک این کشور مستقر کنند.

لیبی از سال 2011 میلادی تاکنون و پس از سرنگونی رژیم معمر قذافی با هرج و مرج و جنگ داخلی روبرو شده است. فقدان قدرت مرکزی موجب شده است تا گروه های شبه نظامی متعددی در این کشور به وجود آید. گروه تروریستی داعش طی ماه های اخیر حملات گسترده ای را به زیرساختهای نفتی لیبی انجام داده است.

حدود 3 هزار تروریست داعش در خاک لیبی حضور دارند.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

‌دولت دوازدهم و فرصتی برای جبران گذشته‌

عملیات انتحاری داعش در «سامراء»

0 نظر

ارسال نظر

capcha