خاطرات فرمانده سپاه روی خروجی سایت آمازون

خاطرات فرمانده سپاه روی خروجی سایت آمازون

به گزارش سراج24، سوره مهر الکترونیک در سال‌های گذشته اقدام به عرضه تعدادی از کتاب‌های پرمخاطب و برگزیده خود بر روی سایت آمازون کرده است. تاکنون آثار متعددی در حوزه‌های مختلف ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اعم از خاطرات، شعر، داستان و ... بر روی این سایت قرار گرفته است.

سوره مهر الکترونیک اخیراً تعدادی از عناوین پرمخاطب خود را برای دسترسی آسان‌تر مخاطبان بر روی این سایت قرار داده است که از جمله این منابع، «کالک‌های خاکی» نوشته گلعلی بابایی و حسین بهزاد است. این اثر که دربردارنده خاطرات سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، است، از دوران دانشجویی او تا زمان فتح خرمشهر روایت شده است.

در این اثر در خلال سال‌های پیش از انقلاب تا فتح خرمشهر حوادث و وقایع متعددی همچون ورود امام(ره) به ایران، تسخیر لانه جاسوسی، چگونگی تشکیل گروه دانشجویان مسلمان خط امام(ره)، آغاز جنگ، چگونگی راه‌یابی فرمانده سپاه به این ارگان و ... روایت می‌شود. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این اثر بیان این روزها از زبان فرمانده سپاه است که از این جهت اهمیت ویژه‌ای نسبت به دیگر آثار برخوردار است. به زعم بسیاری از کارشناسان «کالک‌های خاکی» می‌تواند آغازگر ورود فرماندهان جنگ برای بیان خاطراتشان باشد.

از دیگر آثاری که در این ایام بر روی خروجی سایت آمازون قرار گرفته، خاطرات محسن رفیق‌دوست، اولین وزیر سپاه جمهوری اسلامی ایران، با عنوان «برای تاریخ می‌گویم» است. این اثر نیز به زبان‌ فارسی ارائه شده تا فارسی‌زبانان در جهان دسترسی آسان‌تری به کتاب‌ها داشته باشند.

«برای تاریخ می‌گویم» نوشته سعید علامیان است که خاطرات رفیق‌دوست از روزهای جنگ و انقلاب را روایت می‌کند. نقش رفیق‌دوست در سال‌های دفاع مقدس و حتی پس از آن، نقشی تأثیرگذار بوده از این جهت، بیان خاطرات و ثبت آنها در تاریخ از اهمیت بالایی برخوردار است. کتاب به شیوه پرسش و پاسخ تدوین و طراحی شده؛ به این صورت که نویسنده برای طرح پرسش‌ها به مجلات، روزنامه‌ها و منابع متعدد مراجعه کرده و از خلال آنها پرسش‌ها را طراحی کرده است.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

«کالک‌های خاکی» خاطرات فرمانده سپاه پاسداران دیجیتالی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha