وزیر دادگستری:

سازمان مبارزه با فساد باید ایجاد شود

سازمان مبارزه با فساد باید ایجاد شود

به گزارش سراج24، مصطفی پورمحمدی در حاشیه جلسه هم اندیشی ذیحسابان و مدیران کل امور مالی دستگاه های اجرایی مرکز گفت: انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و باطل بوده و این آرمان از گذشته تاکنون با جدیت ترغیب شده است و از مقام معظم رهبری و قوای سه گانه و مجریان به مبارزه با فساد مسئله تأکید پی در پی دارند.
وی افزود: در دولت یازدهم، تلاش بر پیشگیری است حجم پرونده ها و فسادها زیاد شده است و ما این روند را در شأن ملت نمی دانیم و منطقی ترین راه پیشگیری است.
پورمحمدی افزود: عمده پیشگیری در نهاد های مالی و اقتصادی است و در این دولت کارهای زیادی در این بخش ها انجام شده است.
وی ادامه داد : باید از نرم افزارها ، شفاف سازی عملیات مالی و حساب ها، روش های نوین و به روز استفاده کرد.
وی افزود: مهمترین جایگاه کشور و منشأ سلامت اداری ؛ وزارت اقتصاد و مجموعه آن از جمله خزانه داری کل، سازمان مالیاتی،‌ سازمان گمرکی،‌ بیمه، بانک و سازمان اموال تملیکی و مجموعه های بسیار مهم و حساس است.
وزیر دادگستری تصریح کرد: به مردم صادقانه گزارش می دهیم که در دولت یازدهم به شدت از بروز مفاسد جلوگیری کردیم و تا توان داشتیم پیشگیری کردیم.
وی افزود: در جلسه امروز که با ذی حسابان صحبت کردیم که حساب ها را توسط مجاری الکترونیک با جدیت تعقیب کنیم و استانداردهایی را که تصویب شده است ،عملیاتی کنیم و خزانه داری کل و مجموعه ذی حسابان فعالیت های منظمی را انجام می دهند اما هنوز فاصله داریم.
پورمحمدی تصریح کرد: بعد از برجام باید در کشور تحول اقتصادی بزرگی صورت گیرد و رشد اقتصادی میانگین هشت درصد و فعالیت بزرگ اقتصاد و مراودات تجاری با خارج باید مد نظر باشد و اینها نیازمند سیستم توانمند ، به روز ، شفافیت مالی و حسابرسی است که رکن آن را مجموعه های وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل می دهد.
وی افزود: ما به عنوان مرجع ملی کنوانسیون ضد فساد کشور این موارد را رصد می کنیم و با همکاری قوه قضائیه ،‌ مجلس و نهادهای نظارتی تلاش مشترکی را آغاز کردیم و امیدواریم با نگاه منسجم شاهد سلامت اداری و مبارزه با فساد باشیم.
وزیر دادگستری ادامه داد: سفری که همکاران دادگستری به ژنو داشتند در بحث حقوق کودک بود و خوشبختانه در حوزه حقوق کودک جایگاه بسیار خوبی داریم و تشویق هم شدیم و تلاش هایی را که در کشور وجود دارد منسجم می کنیم.
وی افزود: وزارت دادگستری چون مرجع ملی حقوق کودک است تلاش کردیم تامین حقوق کودک را با کمک سایر دستگاه ها انجام می شود.
پورمحمدی گفت : در مبارزه با فساد باید قوانین اصلاح شود تا قوه قضائیه از برخی تشریفات و آداب دادرسی راحت شود و پیچیدگی هایی که در روش دادرسی به پرونده های فساد وجود دارد ، کمتر شود تا سریعتر عمل کند و ما مدافع آن هستیم.
وی افزود: ایجاد تشکیلات جدید و سازمان های جدید مناسب نیست و اگر مجلس بتواند چند سازمان را ادغام و سازمان مبارزه با فساد مقتدر ایجاد کند بسیار خوب است.
وزیر دادگستری ادامه داد: اما بسیاری از مجلسی ها با ادغام مشکل دارند و باید به روان سازی و تقویت نظام دادرسی بپردازیم و از ایجاد تشکیلات جدید استقبال نمی کنیم.
وی افزود: نظام اداری متورم شده و یکی از مجاری فساد در کشور حجم سنگین نظام اداری ماست.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

سازمان هواپیمایی: سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما را می‌بندیم

3 هزار واحد مسکونی برای آتش نشانان تهرانی

حل مشکل تامین اجتماعی تاکسیرانان شهر تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha