سفر به تالاب‌ معروف جهان با عکاسی

سفر به تالاب‌ معروف جهان با عکاسی

به گزارش سراج24، مجید فدایی دبیر شورای اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت موضوع تالاب ها و نیاز روزافزون به تبادل نظر و گسترش اندیشه های نو در این زمینه و گسترش فرهنگ سازی عمومی در راستای حفاظت از آنها، دبیرخانه کنوانسیون بین المللی رامسر مستقر در سوییس مسابقه عکاسی تالاب ها را برگزار می‌کند.

به گفته فدایی، کنوانسیون رامسر قدیمی ترین معاهده زیست محیطی جهان است که در ۱۳ بهمن ۱۳۴۹ مصادف با ۲ فوریه ۱۹۷۱ در رامسر منعقد شد و مربوط به تالاب های جهان و پرندگان مهاجر تالابی است.

جوانان علاقمند می توانند از ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ (مصادف با ۲ فوریه ۲۰۱۶ ) به مدت یک ماه از چگونگی تامین معاش جوامع محلی از طریق تالاب عکس بگیرند و آنرا در وب سایت روز جهانی تالابها بارگذاری نمایند و برنده جایزه پرواز رایگان برای سفر به یک تالاب معروف جهان شوند.

سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، روز جهانی تالاب ها را بزرگترین رویداد حوزه تالاب ها در سطح جهان دانست و افزود: هر ساله همایش روز جهانی تالاب ها در سطح جهان در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود و امسال نیز روز جهانی تالابها با شعار «تالاب ها برای آینده ما معیشت پایدار» در اصفهان و در جوار تالاب گاوخونی گرامی داشته می شود.

فدایی در ادامه با تاکید بر اینکه تالاب ها در تامین معیشت پایدار ضروری هستند، درباره مسابقه عکاسی تالاب ها توضیح داد: جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال می توانند از تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ مصادف با ۲ فوریه ۲۰۱۶ تا ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ مصادف با ۲ مارس ۲۰۱۶ از چگونگی تامین معاش جوامع محلی از طریق تالاب عکس بگیرند و آنرا در وب سایت روز جهانی تالاب ها بارگذاری نمایند و شانس برنده شدن پرواز رایگان برای سفر به یک تالاب معروف جهان به انتخاب خود بیازمایند.

وی افزود: جوانان علاقمند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور شرکت در این مسابقه به سایت www.worldwetlandsday.org مراجعه کنند.
 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha