«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

رشد ناهنجاری فرهنگی و رفتارهای نامتعارف در سطح جامعه/از ارتباط بی‌قید و بند محافل هنری تا پارتی‌های شبانه مجوزدار!/ نفوذ فرهنگ غربی در بطن زندگی ایرانیان

رشد ناهنجاری فرهنگی و رفتارهای نامتعارف در سطح جامعه/از ارتباط بی‌قید و بند محافل هنری تا پارتی‌های شبانه مجوزدار!/ نفوذ فرهنگ غربی در بطن زندگی ایرانیان

گروه فرهنگی «سراج24»: حکایت های تازه ای از گوشه و کنار این شهر دیده و شنیده می شود که واقعا درک آن برای آدمی خارج از چارچوب های این شرایط، غیر قابل باور و هضم آن بسیار سخت و دشوار است. سرزمینی که در مرز سنت و مدرنیته سال ها است در حال تعلیق به سر می برد و بسیاری از افراد آن که ریشه های مستاصلی داشتند در گودال مدرنیته گرفتار آمدند و این مسیر ناهموار از راه های مختلف به درونگاه پندار و کردار آدمی راه یافت که به طور عمده می توان به نفوذ بی هنجار شبکه های ماهواره ای و مجازی و غلطیدن افراد در دام تکنولوژیک و گرداب تجمل گرایی اشاره داشت. از نگاه داشتن سگ در خانه ها که جایگاه همسر و والدین و فرزندان را از آن خود کرده است تا انواع مدهای نچسب و هرزه گی های نهفته در پیست های اسکی که به شکلی زننده به اشاعه منکرات و روابطی ناسالم می پردازند. از نوع ارتباط بی قید و بند محافل هنری و پشت صحنه نمایش ها تا انواع تصاویر بدون حجاب و گناه آلود در فضای مجازی که درباره آن می توان قصیده های دردآلود بسیاری نوشت.

یکی از موارد رخ داده در این خصوص برگزاری پارتی های شبانه دختران و پسران در نقاط مختلف شهر و به خصوص در مناطق بالا نشین تهران است که متاسفانه دامنه آن حالا به سمت شهرستان ها هم کشیده شده است. اما داستان وقتی دردناک تر می شود که این گونه بساط آلوده به گناه بدون مراقبت و آگاهی نهادهای دولتی شکلی تثبیت شده از ناهنجاری ها به خود گرفته است. در واقع عدم نظارت در نمایش آگهی های مختلف در شبکه های مجازی برای برگزاری محافل بزم و رقص شبانه، به نوعی مشروعیت بخشی به این گونه برنامه ها از سوی مسئولان امر اطلاق خواهد شد و زمینه بسط و گسترش این برنامه ها را که به شکلی بی دردسر و به راحتی سفارش شرکت در دورهمی زنانه همراه با رقص را می دهند، صادر می نماید.

متاسفانه امروزه نبود ساز و کار مشخص در فضاهای مجازی و گستردگی جهان تکنولوژیک موجب اشاعه هرگونه رفتار و سخن و نگاه ناهنجاری شده است که اگر مراقبت های لازم صورت نگیرد، شاهد انتقال ویروس های گناه برای بخش گسترده ای از اهالی سرزمین گرانقدرمان خواهیم بود. به خصوص نسل جوانی که بدون وجود پشتوانه لازم فکری و اعتقادی به راحتی در دام رسانه های غربی و فضا و گرایش های غیر دینی می افتند.

آگهی تبلیغات برای پارتی های زنانه که حتی در تالارهای مجوزدار هم صورت می گیرد، ترویجی بر انواع گرایش زنان به مدل نمایی و آرایش ورزی در جامعه بوده و به دلیل فضای بی قید و بندی که در این گونه میهمانی ها وجود دارد، امکان فیلمبرداری به شکلی پنهانی و غیر پنهانی را هم فراهم می سازد و از این رو تبعات بسیار ناگواری در زندگی خانواده های ایرانی خواهد شد و اگر امروز جلوی برپایی چنین محافلی از سوی نهادهای قانونی گرفته نشود، فردایی به مراتب ناگوار و غیر قابل کنترل در جامعه رخ خواهد داد. از سویی در برخی از تماس های گرفته شده با برگزارکنندگان این مراسم حتی عنوان شده که مجوز قانونی برای این کار گرفته شده و همه چیز مطابق هنجارهای کشور برگزار می شود! که البته امکان دروغ چنین مساله ای بسیار زیاد است.

 امید بر این است که این تصور غلط نزد مسئولان جامه عمل نپوشد که برگزاری این محافل زنانه موجب هدایت هیجان های زنانه به شکلی درست خواهد شد! چرا که تاسف بسیاری از این گونه پندارها رخ می دهد که نقش چنین برنامه هایی موجب تفکراتی غیر ایرانی و وجود انواع خواننده های زن و گروه های رقص به شکلی یکپارچه خواهد شد. البته اتفاقات ناگواری در وزارت خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دولت همچون خوانندگی زنان در مجالس مختلط رخ داده و از سویی شاهد برپایی کنسرت هایی همراه با رقص بانوان هم بوده ایم که در این بخش می توان به کنسرت گروه شیفتگان دل به سرپرستی هایده کیشی پور و با انجام حرکات موزون در تالار وحدت اشاره کرد.

آن چه پیداست فرهنگ غربی با نفوذ بالایی در حال خزیدن در بطن زندگی ایرانیان است و در این میان سالم سازی جامعه از گزند انواع هجوم های رخ داده بسیار مهم می باشد، به خصوص برای بانوان که هم به لحاظ روحی روانی و هم دام گذاری غربی ها در تیررس معاندان به فرهنگ اصیل این نظام اسلامی قرار دارند. برای جلوگیری از هرگونه بحران باید هر چه زودتر نهادهای امنیتی و قانونی همچون همیشه با نقش آفرینی ارزنده خود جلوی افرادی را که بذر فساد در جامعه می کارند را بگیرند.

اخبار مرتبط

فرار به جلوی متولی وزارتخانه ارشاد از انباشت انتقادات اهالی فرهنگ و هنر/ تاملی به طرح آزادسازی ماهواره ها در دولت یازدهم/ احیای امید ازدست رفته دولت یا وقت کشی در دقایق ناامیدی؟!

بررسی ولنگاری فرهنگی در وزارت ارشاد/نتایج سیاستگذاری های معیوب وزارت فرهنگ و ارشاد/از ترویج خیانت تا دعوت به روابط ناهنجار اخلاقی!

کلاس رقص‌های مختلط؛ معضل جدید فرهنگی

0 نظر

ارسال نظر

capcha