گروه های فلسطینی در رام الله انتفاضه فراگیر تا پایان اشغالگری را خواستار شدند

 گروه های فلسطینی در رام الله انتفاضه فراگیر تا پایان اشغالگری را خواستار شدند

به گزارش سراج24، به نقل از رسانه های خبری فلسطین، گروه های ملی و اسلامی در رام الله و البیره در بیانیه ای تاکید کردند که راه مبارزه ملی ملت فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری با وجود سیاست ها و اقدامات وحشیانه مبنی بر تشدید روند شهرک سازی، ساخت و سازهای غیر قانونی در سراسر فلسطین، اعدام های روزانه و مجازات های جمعی ادامه می یابد.

این گروه ها تصریح کردند که این جنایت ها هرگز نخواهد توانست ملت فلسطین را از مسیر خود برای تحقق اهداف مشروعش اعم از آزادی و استقلال و تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس منحرف سازد.

گروه های مذکور همچنین جامعه جهانی را به تحرک فوری برای مهار تجاوزات رژیم اشغالگر فراخوانده و خواستار توسعه تحریم ها علیه این رژیم و تحمیل مجازات ها علیه آن شدند.

همچنین این گروه ها در نشست خود درباره چند برنامه اعم از حمایت از اعتصاب غذای محمد القیق که اکنون وارد 68 روز شده است، مخالفت با سیاست بازداشت اداری و پشتیبانی از اسرای در بند زندان های رژیم صهیونیستی و نیز توسعه مقاومت مردمی، توافق کردند.

این برنامه ها شامل برگزاری تظاهرات در میدان المناره رام الله طی امروز یکشنبه و دعوت برای مشارکت در برنامه ها و فعالیت های هیئت عالی وابسته به امور اسرا و آزادگان در مقابل صلیب سرخ در روز 2 فوریه به منظور رساندن این پیام به جامعه جهانی و موسسات رسیدگی به امور انسانی جهت نجات جان القیق و توقف اقدامات سرکوبگرانه اشغالگران علیه اسراست.

محمد القیق روزنامه نگار فلسطینی در تاریخ 21 نوامبر گذشته از منزلش در شهر رام الله بازداشت شد و از 68 روز پیش در اعتراض به بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده است.

در همین راستا ده ها فلسطینی روز جمعه تظاهراتی در صحن های مسجد الاقصی به نشانه همبستگی با محمد القیق برگزار کردند.

تظاهرات کنندگان تصاویر القیق و پلاکاردهایی در دست داشتند که طی آن آزادی این اسیر فلسطینی از زندان های رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

همچنین بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز نسبت به وخامت حال القیق ابراز نگرانی کرده است.

 

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha