آیت‌الله علوی‌گرگانی تاکید کرد

لزوم اصلاح برخی تعبیرهای انتخاباتی/ مجریان انتخابات مراقب حفظ آبروی کاندیداها باشند

لزوم اصلاح برخی تعبیرهای انتخاباتی/ مجریان انتخابات مراقب حفظ آبروی کاندیداها باشند

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد انتخابات استان قم، با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های ستاد انتخابات اظهار کرد: یکی از مسائلی که اهمیت ستاد انتخابات را افزون می‌کند، این است که شما با سرنوشت مردم سروکار دارید.

وی با بیان اینکه سرنوشت مردم در گرو عملکرد مجریان انتخابات و ناظران است، گفت: اگر در روند برگزاری انتخابات و نظارت‌ها کوتاهی شود باید روز قیامت پاسخگوی این اعمال خود باشید.

این مرجع تقلید لزوم دقت شورای نگهبان و ستاد انتخابات در گزینش افراد و روند تبلیغات را یادآور شد و افزود: نباید به مردم گفت که چرا به فلانی رأی دادید بلکه باید بررسی کرد که این فرد چطور از گردنه گزینش‌ها عبور کرده است.

وی با بیان اینکه وظیفه مجریان و ناظران انتخابات بسیار خطیر و سنگین است، خاطرنشان کرد: تلاش اعضا و مجریان انتخابات در راستای کاهش خطاها و اشتباهات در روند برگزاری انتخابات باشد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تأکید بر اینکه توصیه‌های علما تذکرات قرآن و پیامبر است که رمز حیات طیبه انسان خواهد بود، تصریح کرد: شاید برخی دنیاپرستان از خطاهای شما راضی و خوشحال شوند اما عمده مردم و علما از اشکالات کار شما دلگیر می‌شوند.

وی تصریح کرد: در مسئولیت‌های خود تعهد بیشتری را به کار بگیرید تا رهبری به دردسر نیفتند و مشکلی برای ملت رخ ندهد.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه با کوچک‌ترین مشکلی دل رهبری به درد می‌آید، خاطرنشان کرد: مراقب باشید در مسئولیتتان که حفظ و صیانت از حق مردم است، کوتاهی نشود.

وی با تأکید بر جنبه‌های مختلف حق‌الناس در انتخابات ابراز کرد: از چند جنبه حق‌الناس در انتخابات مطرح است که یکی از آن‌ها متوجه کاندیداهاست که در قبال مردم مسئولیت دارند.

آیت‌الله علوی گرگانی با تأکید بر اینکه مجریان انتخابات باید دقت کنند هرکسی در جایگاه خودش باشد، اظهار کرد: مراقب باشید هر کسی را در عنوان و جایگاه خودش مورد توجه قرار دهید و در عملکرد خود افراط و تفریط نکنید.

وی ادامه داد: کاندیداها نیز در جایگاه‌ها و عناوین مختلفی هستند که باید هرکسی متناسب با جایگاهش مراقبت شده و مورد توجه باشد.

این مرجع تقلید بر لزوم رعایت موارد انتخاباتی برای حفظ آبروی کاندیداها تأکید کرد و گفت: در روند برگزاری و نظارت بر انتخابات طوری رفتار نکنید که آبروی شخصی به خطر بیفتد.

وی با اشاره به روند بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان خاطرنشان کرد: برخی عناوین و تعبیرها باید مراقبت شود، اینکه فلانی رد صلاحیت شد از نظر اخلاقی یا فقهی و...؛ باید طوری مطرح شود که آبروی شخص به خطر نیفتد و زندگی آینده وی با مشکل مواجه نشود.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

منبع : فارس

اخبار مرتبط

آیا آمریکا قابل اعتماد است؟

دموکرات‌ها به یک جناح سیاسی کمک خواهند کرد

کامالا هریس؛ رئیس‌جمهور در سایه آمریکا کیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha