ابهام بزرگ قیمت نهایی مسکن مهر کوزو/درخواست ۴ میلیون تومان پول اضافی

ابهام بزرگ قیمت نهایی مسکن مهر کوزو/درخواست ۴ میلیون تومان پول اضافی

به گزارش سراج24، در حالی بر اساس قرارداد اولیه مسکن مهر فاز ۱۱ و با احتساب هزینه‌های آماده‌سازی، محوطه‌سازی و دستورالعمل شماره ۳ وزارت راه متقاضیان باید حدود ۳۵.۷ میلیون تومان پرداخت کنند که قیمت نهایی واحدهای این فاز ۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان اعلام شده است.

این در حالی بود که شرکت عمران پردیس در اطلاعیه شماره 56 مورخ 26 دیماه سال 94 قیمت نهایی این واحدها را با احتساب هزینه های خرید کنتور و نصب انشعابات آب و فاضلاب ، برق و گاز 39 میلیون و 750 هزار تومان اعلام کرد.

اما واقعیت آن است که نه قیمت نهایی اطلاعیه‌ شماره 55 و نه اطلاعیه شماره 56 با پارامترهای دخیل در محاسبه قیمت‌ها همخوانی ندارد.

در قرارداد اولیه واحدهای مسکن مهر فاز 11 کوزو (که بعدا بنا به دلایلی تعدیل شد) ساخت هرمترمربع 350 هزار تومان بود که شامل نصب کولر، پکیچ، آیفون تصویری، دو دستگاه آسانسور، درب ضد سرقت و... از سوی پیمانکار بود.

در ادامه به مبلغ این قرارداد 155 هزار تومان بابت هزینه‌های آماده‌سازی، محوطه‌سازی، تاسیسات زیربنایی آب، گاز، برق، منبع آن، تصفیه‌خانه، تلفن و... افزوده شد. بر اساس دستورالعمل شماره 3 وزارت راه و شهرسازی که دیماه سال 92 ابلاغ شد هر مترمربع از واحدهای مسکن مهر فاز 11 مشمول افزایش 110 هزار تومان می‌شد.

با توجه به متراژ ناخالص 106.85 متری این واحدها هزینه ساخت هر مترمربع از مسکن مهر کوزو  به 615 هزار تومان افزایش یافت. با حسابی سر انگشتی هزینه کل هر واحد مسکن مهر فاز 11 بالغ بر 65 میلیون و 712 هزار و 750 تومان خواهد بود.

با توجه به افزایش سقف وام مسکن مهر از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان، قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر فاز کوزو 35 میلیون و 712 هزار و 750 تومان است. این رقم نیز حدود 4 میلیون تومان از آخرین اعلام شرکت عمران برای قیمت نهایی این واحدها کمتر است.

به عبارت دیگر یک شکاف چهار میلیون و 38 هزار تومانی بین قیمت اعلام شده شرکت عمران و قیمت واقعی واحدهای مسکن مهر کوزو وجود دارد.

اخبار مرتبط

بهره برداری از ۷ پروژه خدمات روبنایی در فاز‌های ۳ و ۱۱ پردیس به ارزش ۶۱۲ میلیارد ریال

واگذاری عرصه واحدهای مسکن مهر قانونی شد

قیمت مسکن در یک سال گذشته بیش از ۷۰درصد افزایش یافته است

0 نظر

ارسال نظر

capcha