دبیرکل حزب سوسیالیست سوریه :

معارضان سوری اختلافات عمیقی دارند/دمشق با تروریست‌ها سر یک میز نمی‌نشیند

معارضان سوری اختلافات عمیقی دارند/دمشق با تروریست‌ها سر یک میز نمی‌نشیند

به گزارش سراج24، "حنین النمر"درباره مذاکرات معارضان سوری با دولت دمشق تحت نظارت سازمان ملل گفت: پیشتر دولت دمشق با معارضان سوری در"ژنو" و "وین" به گفت‌وگو نشست اما حقیقت این است که دوطرف دارای اختلافات زیادی با یکدیگر هستند و این اختلافات همچنان به قوت خود باقی است. اکنون اختلافات برسر جداسازی گروه های تروریستی و حامیان آنها از معارضان سوری است. دولت دمشق و مسکو با حضور گروه‌های تروریستی و حامیان آنها در روند مذاکرات سیاسی بحران سوریه مخالفتند. دولت بشار اسد حاضر نیست که با این گروه‌ها به گفت‌وگو بنشیند.

اختلافات عمیق میان معارضان

دبیرکل حزب سوسیالیست سوریه با بیان اینکه اختلافات میان معارضان سوری بسیار عمیق و گسترده است اظهار داشت: بر فرض که تمام اختلافات میان معارضان حل و فصل شود، در این صورت چه کسی نماینده آنها در مذاکرات  خواهد بود هیات معارضانی که در ریاض تشکیل جلسه دادند یا هیات معارضانی که به سایر کشورها وابسته هستند؟ این  معارضان اصلا با یکدیگر اتفاق نظر ندارند چنانچه معارضان سوری و حامیان آنها اختلافاتشان را کنار بگذارند و با یکدیگر به توافق برسند، ممکن است مذاکرات معارضان سوری با دولت دمشق به نتیجه برسد.

منافع ملت سوریه شرط موفقیت مذاکرات

این سیاستمدار سوری تصریح کرد: تا زمانی که منافع و مصالح ملت سوریه در نظر گرفته نشود هیچ راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران این کشور به نتیجه نخواهد رسید. اجرایی این مهم به دست کسانی است که در مذاکرات  شرکت می کنند. در حقیقت، امکان برگزاری چنین مذاکراتی وجود دارد البته به شرطی که تروریست‌ها از شروط خود دست بردارند.

متقاعد سازی معارضان

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان و مذاکراتش با مقامات ریاض در خصوص بحران سوریه گفت:  چنانچه جان کری بتواند اختلافاتی که میان معارضان سوری که به عربستان وابسته هستند برطرف سازد و سیاست‌های ریاض را درخصوص بحران سوریه تغییر دهد و آنها را متقاعد سازد، برای پایان دادن به این بحران  درپای میز مذاکرات حاضر شوند، آنگاه می توان از امکان پیشرفت در مذاکرات معارضان با دولت دمشق سخن گفت اما چنانچه نتواند آنها را متقاعد سازد از شروط خود دست بردارند، بحران سوریه روز به روز پیچیده تر خواهد شد.

مانع تراشی در روند سیاسی

این نماینده مجلس سوریه گفت: ما به قدرت و توانایی دولت و ارتش سوریه درمبارزه با گروه‌های تروریستی و پاکسازی کشور از لوث وجود آنها ایمان داریم البته نقشه‌هایی وجود دارد که در روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه مانع تراشی کنند. به هرحال، اگرمذاکرات سیاسی به پایان دادن حضور گروه های تروریستی در سوریه منجر شود، دمشق از آن استقبال می‌کند. در غیر این صورت، ملت سوریه از پاکسازی کشور خود از لوث وجود گروه‌های تروریستی ناتوان نیست.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha