حمیدرضا شکارسری:

وقت آنست جشنواره شعر فجر به ثبات برسد

وقت آنست جشنواره شعر فجر به ثبات برسد

به گزارش سراج24، حمیدرضا شکارسری شاعر،‌ با اشاره به جشنواره شعر فجر در گام دهم گفت:‌ جشنواره شعر فجر تاکنون فاقد ثبات لازم به لحاظ سیاست‌های اجرایی است، شاید بعد از این دوسال به ثبات برسد. تا سه سال پیش روال جشنواره اینگونه بود که شعرهای ارسالی را داوری می‌کردند،‌ پس از آن در دوره‌ای هم کتاب شعر ارسال شد و هم شعر،‌ از دوسال پیش نیز تنها کتاب‌ها بررسی می‌شود.

وی ادامه داد:‌ به هر حال این تغییرات پی در پی نوعی عدم ثبات است و مخاطب نمی‌داند در دوره بعد جشنواره چگونه برگزار می‌شود، آیا به همین شیوه خواهد بود یا تغییراتی دارد.

شکارسری تصریح کرد:‌ البته باید گفت،‌ این شیوه برگزاری به هر صورت نکات مثبتی و منفی را در کنار هم دارد، در این شیوه به هر صورت توجه معطوف به شاعرانی می‌شود که صاحب تألیف هستند، بنابراین بخشی از جامعه ادبی را از دست خواهیم داد و این بخش از جامعه از مواجهه مستقیم با شعر فجر محروم می‌شوند‌.

وی گفت:‌ اما از سوی دیگر تکیه بر کتاب‌های منتشر شده، بررسی‌ها را جدی‌تر و عمیق‌تر می‌کند، در نتیجه به ثبات جامعه ادبی کمک می‌کند و این جایز ادبی می‌تواند به فروش کتاب‌ها و مطرح شدن اعتبار جشنواره منجر شود.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

«خائن کشی» کیمیایی آماده نمایش شد + ویدئو

22 فیلم بخش مسابقه سینمای ایران چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

۲۲ فیلم بخش مسابقه سینمای ایران در چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha