نویسنده کتب دفاع مقدس در گفتگو با «سراج 24»:

پرداختن به فتنه از باب هنر تاثیرگذاری بیشتری دارد/تعهد هنرمندان برای بیداری ملت‌‌ها/ چرایی نگارش کتاب «من مادر مصطفی»

پرداختن به فتنه از باب هنر تاثیرگذاری بیشتری دارد/تعهد هنرمندان برای بیداری ملت‌‌ها/ چرایی نگارش کتاب «من مادر مصطفی»

گروه فرهنگی «سراج24»: رحیم مخدومی، نویسنده و فعال ادبی در زمینه دفاع مقدس بوده که آثار گرانقدر و پُرمحتوایی را در راستای ادبیات پایداری و مقاومت منتشر ساخته است.

بعد از اتفاقات فتنه 88 در کشور، این نویسنده بسیجی اقدام به برپایی جشنواره ای با عنوان «رسول آفتاب» و تحت مضامینی مرتبط با این حادثه کرده است. رحیم مخدومی که صاحب بیشترین آثار نگاشته شده با موضوع فتنه 88 با نام های «خرابکار اجاره ای»، «عاشورای اغتشاش»، و «جنبش ها و کرنش ها» می باشد، در گفت و گو با «سراج24» درباره لزوم توجه ادبیات به اتفاقات جامعه جهت بیداری افکار گفت:« کتاب هایی نوشته شده توسط شرکت کنندگان جشنواره «رسول آفتاب» را براساس موضوع «فتنه 88» چاپ کردیم تا درباره شرایط و عوامل آن جریانِ برنامه ریزی شده اطلاع رسانی کنیم؛ چرا که بازتاب آن شرایط از زبان هنر و ادبیات بسیار مهم تر و تاثیرگذارتر است. در مورد موضوعات دیگری هم براساس نیازها و شرایط رخ داده این کار را ادامه دادیم. مانند این که درباره جنایات داعش و تکفیری ها کتابی با نام «پرچم های سیاه» را منتشر کردیم و درباره شهید دیالمه کتاب «حزب دیالمه» را نوشتم که همه این ها براساس وظیفه ای بود که در خود احساس می کردم. این وظیفه و تعهد ما اهالی فرهنگ و ادب و هنر است که در بیداری ملت ها تلاش کرده و به تفهیم و پرداخت مفاهیم انقلاب اسلامی بپردازیم که من هم در حد تلاش این کار را انجام دادم.»

مخدومی که آثار بسیاری را هم درباره زندگی و شخصیت شهیدان گرانقدر اسلام مانند شهیدان همت و باقری دارد، درباره دلیل نگارش این گونه آثار افزود:« درباره بزرگان گرانقدر دفاع مقدس بسیار می توان نوشت و متاسفانه فرصت و توان ما در این باره کم و محدود است. من کتاب هایی براساس زندگی شهید حسن باقری، شهید ابراهیم همت، شهید غلامعلی پیچک، شهید علیرضا موحد دانش و شهید محمدرضا کارور نوشتم که در آن آثار می توان به جنبه های بسیار گسترده اخلاقی آن ها رسید که در حد توانم مورد پرداخت قرار دادم. ما باید نسل جوان و امروزی را با اندیشه ها و اخلاق والای مردان جبهه آشنا کنیم.»

 رحیم مخدومی که جزو شناخته شده ترین نویسندگان دفاع مقدس به شمار می آید، کتابی هم درباره شهید گرانقدر هسته ای، مصطفی احمدی روشن نوشته است که در این باره گفت:« کتاب «من مادر مصطفی» بیشتر مبتنی بر خاطرات مادر شهید احمدی روشن می باشد که رشادت ها و شجاعت این مادر و سخنان گرانقدری که بعد از شهادت فرزندش گفت، باعث شد درباره زندگی و تفکرش با او گفت و گو کنم و در این کتاب می بینیم که مادری با چه اعتقاد محکم و چه سختی هایی فرزندی دانشمند و گرانقدر را بزرگ می کند.»

اخبار مرتبط

اختصاصی|کتاب نعمت‌جان رونمایی شد

کتاب بیانات امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس رونمایی شد

نعمت‌جان رونمایی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha