پیش بینی وضعیت آب و هوا؛

بارندگی در شمال و غرب کشور/ تا آخر هفته دریا طوفانی است

بارندگی در شمال و غرب کشور/ تا آخر هفته دریا طوفانی است

به گزارش سراج24، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت:‌ بر اساس تحلیل داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی، امروز سه‌شنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

احد وظیفه افزود: از امروز هوای سرد نیمه غربی و نیمه شمالی کشور را فرامی‌گیرد و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

به گفته وی فردا چهارشنبه فعالیت سامانه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی همچنان ادامه دارد و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در برخی مناطق جنوب شرق کشور و هرمزگان، ابرناکی، بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

آن‌گونه که سازمان هواشناسی اعلام کرده است شدت بارش امروز در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، و روز چهارشنبه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی کشور در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید روی خواهد داد و از امروز تا پایان هفته کنونی خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی شده است. طی همین مدت در پاره‌ای از نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و شرق یزد وزش باد شدید رخ خواهد داد که احتمال وقوع پدیده گرد و خاک نیز در مناطق مذکور وجود دارد.

هوای تهران امروز و فردا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت امروز ۶ و ۲ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ


   

اخبار مرتبط

افزایش دما در بسیاری از استان ها

ورود توده جدید گرد و غبار به کشور از فردا

آماری از دما و بارش‌های ماه گذشته تهران/متوسط بارندگی‌های سه ماه آینده کمتر از حد نرمال

0 نظر

ارسال نظر

capcha