سردار نقدی:

وابسته دانستن آب و نان به ابرقدرت‌ها خلاف فلسفه انقلاب است

وابسته دانستن آب و نان به ابرقدرت‌ها خلاف فلسفه انقلاب است

به گزارش سراج24، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در دومین مجمع مرکزی سالانه بسیج عشایری ضمن تقدیر و تشکر از جامعه عشایر کشور اظهار داشت: به جرات خصوصیات یک جامعه اسلامی را می‌توان در جامعه عشایر مشاهده کرد.

سردار نقدی در تشریح خصوصیات جامعه عشایر گفت: صفا، مروت، محبت، اخلاص، صله رحم و پیوندهای عمیق انسانی، تلاش و سخت کوشی و نان از بازوی خود خوردن نه دیگران، شجاعت برای رویارویی با حوادث و سختی‌ها، صبر و تحمل بر مشکلات زندگی از شاخص ترین صفات برجسته عشایر عزیز است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در جامعه عشایر کشور وجود دارد، تاکید کرد: انسان برای پیمودن راه کمال در این فضا موفق‌تر و محیط برای کار مساعدتر است برخلاف جهان امروز که انسان‌ها برای رفاه بیشتر به شهرهای بزرگ پناه آورده‌اند.

سردار نقدی بر لزوم توجه بیشتر به جامعه عشایر کشور تاکید کرد و گفت: نباید جامعه ای کم سواد بماند یا اینکه عشایر ما در عمق کوهستان از نظر بهداشتی دچار مشکلاتی باشند؛ مثل جامعه شهرنشین باید دسترسی به کتب مختلف و توزیع شبکه مجازی در جامعه عشایری نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید راهی به منظور دسترسی علمی و درمانی عشایر کشور باز شود کما اینکه به کارگیری علوم مرتبط با گیاهان دارویی و دام به خوبی در میان عشایر عزیز و با استفاده از ظرفیت آنها میسر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: لازم به نظر می رسد که در برنامه 5 ساله ششم توسعه، به موضوع عشایر توجه ویژه شود به طوری که جامعه عشایری در این برنامه، الگو و نماد یک زندگی سالم و با بهره‌وری حداکثری از زندگی طبیعت باشد.

وی با اشاره به نتایج حاصل از مقاومت به سخنانی از حسنین هیکل اشاره و تصریح کرد: هیکل که یک بومی گرا و ملی گرا بوده نه یک حزب اللهی، در جایی گفته است که ما به امید زندگی بهتر و و پیشرفت به کمپ دیوید رفتیم و با اسرائیلی و آمریکایی ها سازش کرده و کنار آمدیم اما ایران در برابر آنها ایستاد و اکنون 30 سال گذشته است و ببینید ما کجا هستیم و ایران کجا؛ ایران ماهواره به آسمان می فرستد اما در مصر شبها 3 میلیون نفر به خاطر اینکه سرپناهی ندارند در قبرستان‌ها می‌خوابند.

سردار نقدی با انتقاد از نگاه دولتمردان در اداره کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه در 2 - 3 سال اخیر، سیاست کشور نگاهی وابسته دارد؛ نگاه به بیرون و اینکه ما خودمان نمی توانیم و باید از بیگانه کمک بگیریم.

وی ادامه داد: خب نتیجه این نگاه تا اینجا باعث کاهش رتبه علمی کشور، نزول شاخص های اقتصادی و افزایش رکود شده است؛ قیمت نفت که به طور بی سابقه ای سقوط کرده، شاخص بورس پایین آمده و بیکاری نیز افزایش پیداکرده است، ما حتی در ورزش در آسیا هم سقوط کرده ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: خب وقتی نگاه به بیرون باشد، نتیجه همین می شود و اینجاست که متوجه می‌شویم چرا رهبر انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.

سردار نقدی ادامه داد: در این 2 - 3 سال از اوج فاصله گرفته‌ایم و منحنی ما افقی شده است، شتاب علمی که رو به افزایش بود کاهش پیدا کرده و در ورزش هم همینطور و اینها دلیلی ندارد جز اینکه اعتماد به نفس خود را از دست داده و ظرفیت های خود را نادیده گرفته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان نقش مهم انتخابات مجلس پیش رو افزود: نمی‌گویم عشایر فردی را از قومیت خود انتخاب نکنند اما توجه داشته باشید که قومیت یک بحث جداست؛ در انتخابات باید افرادی را انتخاب کرد که به ملت ایران باور داشته داشته و باور کنند که ما می توانیم؛ کسانی که در تبعیت امام و جویای عزت و استقلال کشور باشند و کشور را مفت به بیگانگان نفروخته و ایستادگی در برابر استکبار داشته یاشند.

سردار نقدی در تشریح ملزومات امروز جامعه عشایری نیز گفت: ما امروز به مهاجرت معکوس نیاز داریم اینکه عشایر از شهرهای بزرگ به سرزمین ابا و اجدادی خود با ساختار عشایری برگرشته و به تقویت این ساختار نظام‌مند بپردازند.

وی افزود: رفاه زدگی و بیگانه‌محوری دودش به چشم جامعه رفته است پس لازم است تغییر راهکار داشته باشیم و به دنبال راهکار عمومی دیگری باشیم که این روحیه‌ها جامعه را به بن بست می‌کشاند.

این مقام مسئول با یادآوری قیام انقلاب تاکید کرد: انقلاب در جهت توجه کردن به خدا٬ ایجاد اعتماد به نفس٬ توجه به جایگاه والای انسانی٬خودباوری و اینکه قدرت لایتناهی را خدا در انسان ودیعه گذاشته تا بتواند کارهای بزرگی انجام دهد شکل گرفته و اینها از متغیرهای قیام انقلاب است‌.

وی خطاب به عشایر گفت: تجمع شما در قالب بسیج عشایری جهت همفکری و پیشرفت بهتر در امورات نظام، ارزش خاصی دارد؛ ما نباید به سایر کشورها وابسته شویم اگرچه برخی آب‌خوردنشان را هم وابسته به ارتباط ابرقدرت‌ها می دانند، نانشان هم وابسته بوده و این نگاه دقیقا خلاف فلسفه انقلاب است.

سردار نقدی در ادامه تصریح کرد: حضور شما عشایر در تشکیل این مجمع ارزشمند استغ  قدر این ارزش را بدانید، انقلاب اسلامی در جهت صحه گذاردن به نظرات امام راحل است که ایشان پیام انقلاب را در عمل ترویج کرد، باور امام بر این مبنا بود که نژاد آریا و عرب از غربی ها کمتر ندارد و این پیام امام در غالب انقلاب 36 ساله است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عشایر آزمایش خود را بارها نشان داده و عزت و کرامت نفس در برابر متجاوزان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به منصه ظهور کشانده‌اند؛ آمار شهدای عشایر از سایر اقشار بیشتر است و همین اعتقادات عشایر به انقلاب اسلامی، دین‌باوری و خدا باوری، سرلوحه افتخارات عشایر کشور است.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: در یمن همین قشر عشایر است که پوزه متجاوزان را خاک می‌زنند از جمله عشایر زیدی و سایر قبایل که در برابر وهابیت آمریکایی و وهابیت صهیونیستی می جنگند و پیروزی به دست می‌آورند؛ اکنون عشایر شیعه و سنی در کنار هم مقابل تکفیری‌ در حال مبارزه هستند؛ در حرکت‌های بزرگ آزادی‌خواهی همراه با استقلال خواهی، شما با همین لباس های قشنگ و خاکی همواره پیش‌قراولان در میدان نبرد علیه استعمار بوده‌اید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان تاکید کرد: ما به یاری خدا خط ها را در عرصه‌های مختلف شکسته و حرکتی پیش برنده خواهیم داشت تا این پیام را به بیگانه محوران داخلی به صراحت برسانیم که نگاه در برابر ابرقدرت نداشته باشید و نسبت به ظرفیت های داخلی کم لطف و کوتاه بینانه نظر نکنید.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

دشمن غاصب رو به ضعف و "مقاومت فلسطین" رو به قوت است

مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد(ع) با حضور رهبر انقلاب اسلامی برگزار شد

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی(ع) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha