حجت الاسلام شهیدی: بنیاد شهید را سیاسی نکنید/ مشکلی در بیمه درمانی ایثارگران نداریم

حجت الاسلام شهیدی: بنیاد شهید را سیاسی نکنید/ مشکلی در بیمه درمانی ایثارگران نداریم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در همایش مسئولان روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور که امروز (یکشنبه) برگزار شد با اشاره به اینکه سال٩٤ ،با ماجرا و مسائل خاص و ویژه ای همراه بوده، اظهار داشت: دهه ی فجر و انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان را در پیش داریم که باید بکوشیم این برنامه ها به نحو مطلوب و در شان انقلاب اسلامی برگزار شود.

وی گفت:در همین راستا باید تلاش شود برنامه های مذکور با حضور چشمگیر مردم و به بهترین نحو ممکن اجرا شود تا از وجود افراد شایسته در مناصب مدیریتی برخوردار باشیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: از تاریخ ٢٢ اسفند ماه سال ٥٨ که با دستور امام خمینی(ره) بنیاد شهید و امور ایثارگران تاسیس شد تا به امروز در دو حوزه ی ترویجی و خدمات برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی تصریح کرد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون در تلاش هستیم تا مسائل و چالش های گذشته را مورد بررسی قرار دهیم.

وی گفت: مجموعه خدماتی که در بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می‌شود باید از طریق مسئولان روابط عمومی به جامعه ی هدف منتقل شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: ما باید بتوانیم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری از فرهنگ ایثار و مقاومت به نفع انقلاب اسلامی استفاده کنیم.

وی گفت: با توجه به رسالت بنیاد بهتر است وارد جناح های سیاسی نشود.

*ابزار کار بنیاد شهید صدا و سیما است

حجت السلام والمسلمین شهیدی محلاتی افزود: اخبار مرتبط با حوزه باید از طریق رسانه ها و صدا و سیما منتقل شود و یک تعامل مناسب و عملکردی وجود داشته باشد.

وی گفت: در نظر سنجی صورت گرفته در سال ٩٢ بالغ بر ١٧ درصد و در سال ٩٣ ، ٣٤.٦ درصد از مردم اعلام کردند که با عملکرد بنیاد شهید آشنایی دارند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: افزایش آمار را می توان به نوعی به تعامل مناسب روابط عمومی ها با مردم دانست.

وی گفت: روابط عمومی ها باید در نظر بگیرند که باید محتوا و خوراک فکری تولید کنند یعنی تنها به ارائه سخنان و اظهارات مسئولان و مدیران کل بسنده نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی افزود: خبرنگاران این حوزه باید بتوانند با زبان نو و جذاب در بعد ایثار و شهادت مقالات خوب و مثمر ثمری ارائه دهند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بنیاد شهید به یک سند راهبردی و چشم انداز نیاز دارد یعنی به طور مثال برنامه ریزی مشخصی برای ٥ سال آینده باید در دست داشته باشد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: روابط عمومی ها رابط میان مردم و جامعه هستند به همین جهت باید واقعیات براساس نیاز جامعه و نظام منتقل شوند.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی ادامه داد: باید از انتشار اخباری که موجب تفرقه انگیزی و خدشه دار کردن وحدت مردم می شود جلوگیری کرد

وی تصریح کرد: باید مسولان روابط عمومی تلاش کنند در ماه های پس از برجام آرامش در جامعه حفظ شود.

*تبصره های موجود در برنامه ششم توسعه خلاصه می شوند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با توجه به زمزمه هایی مبنی بر عدم وجود برنامه مشخصی در برنامه ششم توسعه که به گوش می رسد، اظهار داشت: متاسفانه این تعبیر اشتباهی است چرا که در برنامه پنجم توسعه تبصره های متعددی وجود داشت اما با توجه به دستور رئیس جمهور به تبصره های موجود خلاصه شد.

حجت السلام والمسلمین شهیدی محلاتی گفت: بر همین اساس این برنامه با ٣١ تبصره جمع بندی شد اما در تبصره ٣٠ برنامه ششم ذکر شده است که هر برنامه ی جامعی که در برنامه ی قبلی آمده بود به قوت خود باقی می ماند.

وی تصریح کرد: تمامی احکام برنامه پنجم توسعه به قوت خود باقی است همچنین علاوه بر آن برنامه هایی جدید در آن دیده شده است.

*قانون جامع ایثارگران در برنامه ششم توسعه وجود دارد

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه همایش مسئولان روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین جلسه ای است که در سال ٩٤ برای روابط عمومی ها تشکیل شد.

وی گفت:به همین جهت تصمیم داریم سند چشم انداز مشخصی را برای روابط عمومی ها در نظر بگیریم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: تعامل با رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید مد نظر روابط عمومی ها قرار گیرد چرا که ابزار کار بنیاد رسانه ها هستند.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی بیان کرد: از امروز باید گام های بلندی در جهت اهداف بنیاد برداشته شود.

وی گفت: در برنامه ششم سعی شد تبصره ها و احکام برنامه پنجم به قوت خود باقی بمانند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد:در برنامه پنجم ١٢ تبصره ذکر شد که متعلق به ایثارگران است که این اهداف در بند ٣٠ برنامه ششم پابرجا است.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی گفت: مراحل ٥ ساله بنیاد در این برنامه آمده و به افزایش خدمات در بعد مسکن و ساماندهی گلزارها  اشاره شده است.

وی بیان کرد: قانون جامع ایثارگران در برنامه ششم توسعه است و به قوت خود باقی می ماند.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران با اشاره به کاهش ١٢درصدی بودجه بنیاد شهید نسبت به سال گذشته افزود: میزان افزایش بودجه تنها برای افزایش حقوق است و این رقم بودجه رضایت بخش نیست.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی با بیان اینکه رقم بودجه کافی نیست، گفت: با توجه به وضعیت نفت و وضعیت اقتصادی طبیعتا درصدی که دولت امسال در افزایش بودجه برای بنیاد شهید در نظر گرفته، تنها برای افزایش حقوق است، ولی ما با توجه به رقم بودجه می کوشیم تا برنامه های بنیاد را عملی کنیم

*درمان ایثارگران از برنامه های پیش روی بنیاد شهید

وی در ادامه به برنامه بنیاد شهید برای رزمندگان اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف اصلی ما در بنیاد شهید مسئله درمان ایثارگران است و با توجه به اینکه شهدا و ایثارگران مشکلات ناشی از بیماری‌شان افزایش پیدا کرده است، سعی داریم از بیمارستان‌های مورد قراردادمان برای درمان آن ها استفاده کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: به دستور مستقیم ریاست جمهوری مشکل بیمه را که چند ماه گذشته با آن مواجه شده بودیم حل شده ، و دیگر مشکلی نسبت به بیمه درمانی ایثارگران نداریم.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

آتش نشانان حادثه پلاسکو با نظر رهبر معظم انقلاب شهید محسوب شدند

مشکلات ایثارگران باید به‌ صورت اساسی حل شود

داده‌های مالی بنیاد شهید به زودی در سامانه‌ای بارگذاری می‌شود/اولویت اصلی بنیاد شهید، مردمی‌سازی‌ است

0 نظر

ارسال نظر

capcha