در کنفرانس خبری مشترک با داوود اوغلو؛

جو بایدن: آماده حل بحران سوریه از راه نظامی هستیم

جو بایدن: آماده حل بحران سوریه از راه نظامی هستیم

به گزارش سراج24،"جو بایدن،" معاون رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: ما آماده این هستیم که در صورت عدم امکان حل سیاسی بحران سوریه راهکار نظامی را در پیش بگیریم.

 
وی گفت: واشینگتن این مسئله را درک می کند که ترکیه حزب کارگران کردستان این کشور (پ.ک.ک) را تهدیدی مثل داعش برای خود می‌داند.
 
"احمد داوود اوغلو،" نخست‌وزیر ترکیه نیز تصریح کرد: ما درباره مداخله روسیه و بمباران هوایی و تاثیر این حملات در جنگ علیه تروریسم صحبت کردیم. همچنین درباره حساسیت مسئله مبارزه با تروریسم در ترکیه و رابطه پ.ک.ک با حزب اتحاد دموکراتیک سوریه صحبت کردیم.
 
وی گفت: حضور نیروهای ما در منطقه بعشیقه عراق با هماهنگی مسئولان عراقی صورت گرفته و این نیروها شایستگی خود را در مقابله با تروریسم نشان دادند. 
 
اوغلو بر مخالفت خود با حضور گروه های مسلح در هر کشوری در سراسر جهان تاکید کرد و گفت: مابه هیچ گروهی اجازه نمی دهیم که خارج از چارچوب ارتش ملی ما سلاح به دست بگیرد.
 
وی تاکید کرد: ما اجازه عبور افراد مسلح یا انتقال سلاح از مرزهایمان را نمی دهیم. ما برای مبارزه با تروریسم تلاش می کنیم و با آمریکا درباره جنگ علیه داعش دیدگاه یکسانی داریم.
 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha