انورالحق احدی:

تغییر حکومت تنها را ه‌حل چالش‌های افغانستان است

تغییر حکومت تنها را ه‌حل چالش‌های افغانستان است

به گزارش سراج24، «انوارالحق احدى» وزیر تجارت و بازرگانی سابق و رئیس جبهه ملی نوین افغانستان اعلام کرد: کارکرد حکومت وحدت ملى افغانستان به دلیل تخریب اقتصاد، گسترش ناامنى، افزایش فاصله اعتماد میان مردم وحکومت این کشور، تاکنون ناکام بوده است.

وى اظهار داشت: وضعیت افغانستان وخیم شده است که تنها راه‌حل چالشهای آن تغییر حکومت است.

احدی افزود: به هر دلیل محمد اشرف‌غنی رئیس‎جمهور افغانستان تصمیم گرفته بود که از حضور وزراى سابق در کابینه جدید استفاده نکند، اما در وعده‌های خود صداقت نداشت و بعضى از وزراى سابق را وارد کابینه جدید کرد. این فقط بهانه‌ای براى دور کردن افرادی بود که در مبارزات انتخاباتی همراه وی بودند.

انورالحق احدی به پژواک گفت که چند ماهی است که تصمیم گرفته‌ تا دیگر در حکومت افغانستان سهیم نباشد و به همین دلیل با ایجاد جریانى تحت عنوان جبهه ملى نوین افغانستان خواستار تغییر حکومت است.

وی خاطرنشان کرد: جایگزینی برای حکومت فعلی افغانستان وجود دارد و در صورت برگزاری انتخابات، شخصیت‌هایى هستند که وارد صحنه خواهند شد که می‌توانند حکومت این کشور را بهتر از اکنون رهبرى نمایند.

احدی اظهار داشت: رهبران حکومت وحدت ملی به‌خاطر اینکه مردم را بترسانند از حضور داعش سخن می‌گویند، اما چنین اظهاراتى درست نیست و تاکتیک حکومتهاى ناکام است بنابراین با تغییر حکومت فعلى مشکل کشور حل می‌شود.

رئیس جبهه ملی نوین افغانستان ادامه داد: در حکومت حامد کرزى فساد ادارى و بى کفایتی وجود داشت، اما به‌طور کلی وضعیت افغانستان بهتر از امروز بود، زیرا اقتصاد در حال رشد و بیکارى کمتر بود  و حکومت وضعیت  بهتری داشت.

وی گفت: توقع ما از رهبران حکومت فعلی افغانستان این بود که حداقل وضعیت بدتر نشود، اما وضعیت بهتر نشد.

 

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

کارمند زن سازمان ملل در کابل ربوده شد

واکنش افغانستان به نگرانی روسیه

داعش کودکان افغان را کجا آموزش می‌دهد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha