علیزاده‌طباطبایی؛

هراتی چگونه از ایران خارج شد؟

هراتی چگونه از ایران خارج شد؟

به گزارش سراج24، سید محمود علیزاده‌طباطبایی در پاسخ به این سئوال که آیا با عبدالحسین هراتی که گفته می‌شود برای درمان به خارج از کشور رفته و دادگاه او نیز دو مرتبه به همین خاطر تجدید شده است، ارتباط دارد یا خیر و اینکه هراتی چه زمانی به کشور بازمی‌گردد اظهار کرد: آقای هراتی بابت درمان به خارج از کشور رفته و از آن موقع ارتباطی با وی نداشتم.

وکیل مدافع هراتی توضیح داد: همان موقع که هراتی بازداشت شد، وضعیت بدی برایش پیش آمد و فوراً از بیمارستان آزاد شد زیرا آمبولی کرده و نزدیک مغز رسیده بود و خطر مرگ وجود داشت.

علیزاده طباطبایی افزود: بر این اساس، موکلم را بدون هیچ قراری آزاد کرده و در بیمارستان رها کردند و رفتند. وی نیز وقتی وضعش قدری بهتر شد، تصمیم گرفت برای ادامه درمان به خارج از کشور برود. پرونده را نگاه کردم و وقتی دیدم ممنوع‌الخروج نیست به وی گفتم می‌تواند از کشور خارج شود.

وکیل مدافع هراتی ادامه داد: آقای هراتی بدون صدور قرار و ممنوع‌الخروجی، برای ادامه درمان به خارج از کشور رفته و من نیز هیچ تماس و ارتباطی با وی ندارم.

علیزاده می‌گوید هراتی به استرالیا سفر کرده است.

به گزارش سراج24،‌ عبدالحسین هراتی در دوره مدیریت حمید میرزاده در دانشگاه آزاد با حکم طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد به سمت مدیرکل اسناد و مدارک این دانشگاه منصوب شد. پس از افشای مقالات عبدالحسین هراتی با محتوای هتاکی علیه امام(ره) و نظام اسلامی و انتقادات شدید رسانه‌ای و دانشجویی، مسئولان دانشگاه آزاد مجبور به عزل وی از سمتش شدند.

31خرداد سال 93 بود که هراتی بازداشت شد و پرونده وی به‌اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقامات در دستور رسیدگی دادسرا قرار گرفت. دادسرا نیز بعد از انجام تحقیقات لازم و جمع‌آوری اسناد و مدارک، پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال کرد.

هراتی که بعد از دستگیری و بازداشت، به‌دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده بود، اوایل مرداد سال 93 با قرار کفالت از بیمارستان آزاد شد.

در نهایت پرونده وی برای رسیدگی در اختیار شعبه 28 دادگاه انقلاب قرار گرفت و دادگاه خرداد ماه امسال را برای برگزاری جلسه محاکمه تعیین کرد اما جلسه دادگاه به دلیل آنچه سفر درمانی هراتی به خارج از کشور عنوان شد، برگزار نشد و به زمان دیگری موکول شد.

پس از آن، برخی سایت‌ها مدعی شدند هراتی در یکی از کشورهای خارجی، اقامت دائم گرفته است که وکیل وی، این مطلب را تکذیب کرد و گفت او برای درمان به خارج از کشور رفته و بازمی‌گردد. علیزاده گفت که همسر و فرزندان آقای هراتی در ایران هستند بنابراین دلیلی ندارد وی مقیم کشور دیگری شود.

بعد از این ماجرا شعبه 28 دادگاه انقلاب دی ماه امسال را برای برگزاری جلسه محاکمه هراتی تعیین کرد اما آنگونه که علیزاده طباطبایی به خبرنگار تسنیم گفته است، وقت دادگاه به دلیل حضور هراتی در خارج از کشور دوباره تجدید شده است.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

اخبار مرتبط

رضا هلالی با هدایای تولدخود، ۳۰ زندانی را آزاد کرد

پویش سراسری آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

برگزاری میزخدمت بسیج ویژه خانواده‌های زندانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha