رویدادهای مهم فلسطین/

فراخوان حماس و جهاد اسلامی برای برگزاری تظاهرات حمایت از انتفاضه قدس

فراخوان حماس و جهاد اسلامی برای برگزاری تظاهرات حمایت از انتفاضه قدس

به گزارش سراج24، به نقل از رسانه های فلسطین، جنبش های حماس و جهاد اسلامی طی فراخوانی از فلسطینیان خواستند تا امروز پنج شنبه در مقابل برج شوا و حصری شهر غزه تجمع کرده و همبستگی خود با انتفاضه قدس را اعلام کنند.

انتفاضه قدس از اول اکتبر گذشته با اجرای عملیات شهادت طلبانه یک نوجوان فلسطینی به ‌نام «مهند شفیق حلبی» (19ساله) در شهر قدس اشغالی که به هلاکت دو صهیونیست و شهادت این جوان فلسطینی منجر شد، آغاز گشت و اکنون با آغاز سال جدید میلادی این انتفاضه نیز وارد چهارمین ماه شده است.

نظامیان صهیونیست از ابتدای انتفاضه قدس تاکنون بیش از 162 فلسطینی را شهید کرده‌اند و علاوه بر آن بیش از 15 هزار فلسطینی نیز در اثر اصابت گلوله جنگی و پلاستیکی زخمی شده و یا در اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شده اند.

بازداشت 25 فلسطینی در کرانه باختری

باشگاه اسیر فلسطینی اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیل 25 شهروند از جمله یک دختر جوان را در چند استان کرانه باختری بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست در منطقه ذنابه در استان طولکرم 7 شهروند به نام های ثائر محمود سلیم عساف، مؤمن أحمد حسین عبد الله (25 ساله)، أحمد ناصر خریشه (30 ساله)، عدی رمیلات (25 ساله)، أحمد قندیل (30 ساله) و دو برادر به نام های کامل و معتصم احمد را بازداشت کردند.

در قدس نیز 5 فلسطینی به نام های مفید ابو خالد (16 ساله)، مهدی ابو الحمص (17 ساله)، یوسف شویکی (17 ساله)، احمد العباسی (16 ساله) و محمد برقان (15 ساله) بازداشت شدند.

همچنین 5 شهروند دیگر در بیت لحم به بازداشت صهیونیست ها درآمدند که عبارتند از: توفیق و ماهر یعقوب حنانیا، احمد رضوان حمامره از بیت ساحور، همام حسین احمد عبدالنبی (19 ساله) و محمد ذیاب شکارنه (15 ساله).

در استان نابلس نیز 4 شهروند به نام های علاء سالم بنی شمسه، ایاد نایف عوده، محمد موسی سعید و هیثم اقرع در ایست بازرسی زعتره در جنوب نابلس بازداشت شدند.

همچنین 3 نفر دیگر از شهروندان فلسطینی در استان الخلیل بازداشت شدند که عبارتند از: مجد سلطان جبارین (15 ساله)، محمود شحاده المطور (16 ساله) و قصی ایمن الطیطی (18 ساله).

همچنین یک شهروند دیگر از اردوگاه قلندیا به نام محمد الشوعانی به بازداشت نظامیان صهیونیست درآمد.

زخمی شدن یک نظامی صهیونیست به دست مبارزان فلسطینی

شماری از نظامیان صهیونیست بامداد دیروز به منطقه ذنابه در شهر طولکرم یورش بردند. مبارزان فلسطینی در واکنش به این تجاوز به مقابله با نظامیان اسرائیلی برخاستند و با آنان درگیر شدند.
بر اساس این گزارش، مبارزان فلسطینی به سوی اشغالگران صهیونیست آتش گشودند که در پی این اقدام دلیرانه یکی از این نظامیان هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شد.

صهیونیست ها خانه یک فلسطینی در جنوب الخلیل را تخریب کردند

نیروهای اشغالگر اسرائیل دیروز چهارشنبه یک خانه در دست احداث در روستای بیت الروش واقع در جنوب الخلیل را تخریب کردند.

عمر کاشور رئیس شورای روستایی بیت الروش در این باره گفت که نیروهای اشغالگر یک خانه 150 متری متعلق به سالم محمد ابو عایش را تخریب کردند.

ادعای صهیونیست ها درباره بازداشت یک باند وابسته به حزب الله

دستگاه امنیت عمومی رژیم صهیونیستی (شاباک) روز چهارشنبه مدعی شد که یک باند فلسطینی در شهر طولکرم در شمال کرانه باختری که وابسته به جنبش حزب الله لبنان است و قصد اجرای حملات علیه اهداف این رژیم را داشته، بازداشت کرده است.

شاباک در بیانیه ای مدعی شد که جواد نصر الله فرزند سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان از طریق اینترنت تعدادی از فلسطینیان را جذب باند کرده است و محمود زغلول (23 ساله) از ساکنان طولکرم نیز ریاست این باند که اعضای آن 4 نفر از ساکنان طولکرم هستند، بر عهده داشته است.

شاباک ادعا کرد که جواد نصر الله از اعضای باند خواسته بود که برای اجرای عملیات انفجاری و جمع آوری اطلاعات از اهداف احتمالی آماده باشند.

یورش مجدد خودروهای نظامیان رژیم صهیونیستی به شرق خان یونس

صبح روز چهارشنبه نیز خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی برای دومین روز متوالی به اراضی زراعی شهروندان فلسطینی در شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه یورش بردند.

رسانه های خبری فلسطین گزارش دادند که 4 تانک و 3 بولدوزر تا مسافت 150 متری اراضی شهروندان در شرق خان یونس یورش آورده و شروع به خاکبرداری کردند.

 

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

 

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha