شرکت اچ پی رایانه؛

ترکیب چاپ و اسکن سه بعدی با واقعیت مجازی در رایانه جدید اچ پی

ترکیب چاپ و اسکن سه بعدی با واقعیت مجازی در رایانه جدید اچ پی

به گزارشسراج24، به نقل از کامپیوترورلد، این رایانه رومیزی مجهز به یک روکش رومیزی لمسی است که در برابر نمایشگر قرار می گیرد و در بالای نمایشگر هم بازویی تعبیه شده که قادر به اسکن کردن سه بعدی همه اشیا و نمایش آنها بر روی نمایشگر یا بر روی روکش رومیزی است.

به عنوان مثال کاربر می تواند یک فنجان را در برابر بازوی رایانه رومیزی مذکور قرار دهد تا به صورت سه بعدی اسکن شود. این بازو دارای یک پرتوافکن است که تصویر اشیای مختلف را بر روی پوشش لمسی نمایش می دهد.

پس از تهیه مدل های سه بعدی می توان آنها را به طور لمسی یا در محیط برنامه های مختلف رایانه ای بازطراحی، رنگ کرد و بعد از اعمال تغییرات نهایی با استفاده از چاپگر سه بعدی چاپ و استفاده نمود.  

برای این کار باید مدل نهایی طراحی شده را با استفاده از نرم افزارهای Meshmixer یا 3D Builder برای چاپ سه بعدی آماده کرد. این مدل ها قابل تبدیل به فایل های OBJ یا استفاده در بازی های مبتنی بر هدست های واقعیت مجازی هم هستند.

پوشش لمسی Touch Mat را به عنوان صفحه کلید مجازی هم می توان مورد استفاده قرار داد. نمایشگر 23.6 اینچی Zvr و عینک سه بعدی از دیگر ابزاری است که همراه با این رایانه ها عرضه می شوند. قیمت این رایانه که ماه آینده عرضه می شود 2199 دلار است.

از دیگر مشخصات سخت افزاری این رایانه می توان به تازه ترین پردازنده Core i7 اینتل موسوم به Skylake، پردازنده گرافیکی GeForce GT 945A ان ویدیا، یک ترابایت حافظه و 8 گیگابایت DDR4 قابل ارتقا به 16 گیگابایت، 802.11ac Wi-Fi  و  Bluetooth 4.0و دو پرت USB 3.0 و یک HDMI 1.4 اشاره کرد.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha