«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

بررسی سیر پیشروی داعش در عالم رسانه/ نقش بغدادی در توسعه شبکه‌های مجازی داعش/ داعش؛ از انتشار نشریه تا ایجاد شبکه تلویزیونی

بررسی سیر پیشروی داعش در عالم رسانه/ نقش بغدادی در توسعه شبکه‌های مجازی داعش/ داعش؛ از انتشار نشریه تا ایجاد شبکه تلویزیونی

گروه فرهنگی «سراج24»: نام داعش این روزها به عنوان خون ریزترین گروه در جهان مطرح است. بررسی های انجام شده و روند عملیات های رخ داده از سوی این گروه تکفیری که خود را حکومت اسلامی عراق و شام می داند، مشخص می‌کند که فعالیت های برنامه ریزی شده و حساب شده ای در فضای رسانه ای همگام با موج کشتارهایشان در جلب توجه و هراس در سرزمین های جهان وجود دارد که به نوعی مکمل رفتارهای شوم دستانه شان در عملیات نظامی می باشد. این مساله در کنار تاریخچه قدرت طلبی آن ها این نگاه را قوت می بخشد که این گروهک تروریستی از سوی قدرت های منطقه حمایت های مالی کلانی می شوند و وجود انواع تجهیزات به روز رسانه ای توسط داعشی ها در انتقال اخبار، اهداف و تفکر تیره ورزانه شان مساله ای قابل توجه می باشد. چنان که استراتژی داعش در فضای رسانه ای، مساله ای مهم در برخورد با پدیده های تکنولوژیک روز محسوب شده که با استفاده از فیس بوک، اتاق های گفتگوی مستقل و توییتر و دیگر فضاهای مجازی به بیشترین کارایی در محیط رسانه ای رسیده است.

 

این گروه در طی روند به روزرسانی خبری به تدریج اپلیکیشن های اندروید، ویدئوهایی با تصاویر کیفی و تدوین شده و با ویرایش حرفه ای و خروجی های رسانه ای چند زبانه را به عرصه ارتباطات رسانه ای خود با جهانیان آورده و در این راستا بهره گیری از مهم ترین دستاوردهای تکنولوژیک منعکس کننده آخرین متدهای کشتارهای حیوانی گروهی متوهم و جلاد با نام داعش است که تنها هدف اش، بدنام کردن نام و اعتبار اسلام در جهان و اجراسازی خواسته صهیونیست های معاند در تصاویری دروغین و غیر شفاف از دین مبین اسلام است. بخش رسانه ای داعشی ها شامل موسسات قدرتمندی به لحاظ گستره خبری با عناوین «فرقان» و «اندلس» بوده که تمامی تصاویر دلخراش غارتگری، تجاوز و خونخواری داعشی ها از طریق آن ها به جهان مخابره می شود.

 این در حالی است که قدرت رسانه ای داعش همپای فعالیت های تروریستی شان بعد از روی کار آمدن ابوبکر بغدادی بعد از بحران سوریه در سال 2011 افزون شده و آن ها با علم به قدرت رسانه ها در جهان فعلی و از طریق فضای مجازی و با توجه به فریب دادن افرادی برای همکاری به افزایش نیروهای خود در این بخش اقدام کرده اند و با اعطای امکانات مختلف رفاهی سعی در استفاده از توان رسانه ای افراد مختلف می کنند. بلندگوهای هراس گونه داعشی ها هر روزه به شکلی منسجم در صدد القای اندیشه های شیطانی خود به مردمان جهان و سند زدن تفکراتی طاغوتی با نام اسلام هستند، در صورتی که درحقیقت، راز درنده خویی ها آن ها راهی برای رسیدن به قدرت جهانی می باشد. چنان که ابوبکر الجنابی یکی از بلندگوهای داعش که بیانیه های این گروه را ترجمه و بازنشر می کند، در توصیف مسیر این گروه به صراحت می گوید: « ما اینجاییم که به مسلمانان نشان دهیم که ما برای خلافت می جنگیم... اعاده شکوه، فخر، عزت و برابری به امت اسلامی. داعش به نیابت از ملل مسلمان می جنگد، بنابراین به رسانه های بسیار قوی نیازمند است.»

گروهک تروریستی داعش علاوه بر ایستگاه های رادیویی، دارای شبکه های تلویزیونی و نشریه بوده و از طرق مختلف به دنبال بسط اندیشه های تکفیری و فعالیت های خونخوارانه خود می باشد و از مسیرهای مختلف به دنبال جذب افرادی گمراه می باشد. نوع فیلمبرداری برخی از درنده خویی های این گروه چنان حرفه ای و با استفاده از نماها و فضاهای تکنیکال بوده که حتی یادآور آثار مطرح سینمای جهان مانند فیلم جنایی «هفت» ساخته دیوید فینچر می باشد. به هر روی این غول انسان کش در حال پش روی به موج رسانه های جهان با حمایت سران صهیونیسم می باشد و جهان در عصر تکنولوژی در دلهره گروهک درنده خویی است که دست پرورده سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی غرب می باشد.

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| در روزهای بحرانی از دست اصحاب‌رسانه چه کارهایی بر‌می آید؟

تزریق امید ملی؛ کارویژه رسانه‌ها برای تحقق جهش تولید

فیلم| سواد فضای مجازی در مبارزه با کرونا؛ قسمت چهارم

0 نظر

ارسال نظر

capcha